اخبار صنعت

شریفات: آلومینیوم و خطیبی از خانواده ام هم برایم مهم تر هستند، نفت مسجدسلیمان پول نداشت، به اراک نمی آمد

هافبک تیم فوتبال آلومینیوم اراک گفت که این باشگاه و سرمربی آلومینیوم برای او از خانواده اش نیز مهم تر هستند.

28 دی 1400

واکنش شرکت دخانیات ایران به یک خبر

روابط عمومی شرکت دخانیات ایران گفت رابطه استخدامی مدیرعامل این شرکت تابع قانون کار جمهوری اسلامی ایران و صندوق تأمین اجتماعی بوده است.

25 دی 1400

لیگ برتر ایران؛ تیم های داوری هفته نهم معرفی شدند

تهران (پانا) - اسامی داوران قضاوت کننده در مسابقات هفته نهم لیگ برتر فوتبال کشور از سوی کمیته داوران اعلام شد.

22 دی 1400

تدارک بخش فناوری های نوپدید و آینده نگر در نمایشگاه دستاورد های پژوهش، فناوری و فن بازار

مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی و فناوری وزارت علوم گفت: نمایشگاه در 3بخش دستاورد های پژوهش و فناوری و فن بازار، تقاضا یا تستا (برگزار کننده دبیر خانه شورای عالی عتف) و نمایشگاه فناوری های نوپدید و آینده نگر (برگزار کننده شهرک علمی و تحقیقاتی...

15 دی 1400

روزهای آبی برگشتند

تهران (پانا) - انتها پیک پنجم کرونا پس از 9 ماه به نقطه انتها این پیک رسید آن هم پس از 3 ماه کوشش بی وقفه برای واکسیناسیون بیش از 80 درصد افراد بالای 12 سال و مشمول دریافت واکسن.

10 دی 1400

قیمت رسمی 54 قلم روغن خوراکی اعلام شد

تهران (پانا) - معاونت توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی لیست قیمت رسمی 54 قلم روغن های ویژه و مجاز شرکت های تولیدی را اظهار داشت.

9 دی 1400

کاهش 11 درصدی مسمومیت با مونوکسیدکربن در آذربایجان غربی

خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی آذربایجان غربی گفت: در سال جاری 3نفر در استان براثر مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن فوت کردند.

23 آذر 1400

تغییرات اقلیمی و تاثیرگذاری شگرف بر حیوانات

نشریه آتلانتیک در گزارشی، به مساله اثرگذاری تغییرات اقلیمی بر حیوانات و سبک زندگی و الگوی حیات ژنتیکی آن ها پرداخته و در این زمینه هشدار های مختلفی را نیز مطرح کرده است. این نشریه به طور خاص تاکید کرده که تغییرات اقلیمی موجب می شود تا بسیاری از چرخه های...

20 آذر 1400

پرسپولیس ، فولاد با کیفیت اچ دی!

حمیدرضا گرشاسبی مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان می گوید که دیدار تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان با کیفیت اچ دی پخش خواهد شد تا هواداران فولاد در آغاز لیگ بیست و یکم با کیفیت بالا دیدار تیمشان را تماشا کنند. مدیرعامل فولاد گفت: درپی درخواست های به حق هواداران...

28 آبان 1400

ارزن چیست و چه خواصی دارد؟

ارزن به طور عمده در کشورهای در حال توسعه کشت میشود و دارای فوایدی از جمله جلوگیری از دیابت بهبود ، سیستم گوارش و افزایش سطح انرژی میباشد.

20 آبان 1400

توزیع بیش از 3000 تن انواع بذر از طریق شبکه تعاون روستایی خراسان رضوی

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر تعاون روستایی خراسان رضوی گفت:طی 6 ماه ابتداء سال جاری 3038 تن انواع بذر مختلف کشاورزی از طریق شبکه تعاون روستایی در استان توزیع شده است.

18 آبان 1400

مقاله: پماد دکسپانتنول چیست و در چه مواردی مصرف می گردد؟

علاوه بر مصرف دارو روش های درمانی آسان و خانگی هم برای بهبود و درمان بیماری اگزما وجود دارد که در لینک های زیر به تفصیل در این باره پرداخته ایم.

17 آبان 1400

روز سخت بازار سرمایه

خبرنگاران/فارس یک مدرس و تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به اینکه بیست و یکم مهر روزی سخت برای بورس و سرمایه گذاران این بازار اقتصادی بود، به این پرسش که آیا می توان به آینده این بازار امیدوار بود.

15 آبان 1400

مقاله: بتن سبک چیست؟ ترکیبات، انواع و کاربردها در صنعت ساخت وساز

بتن های گازی یک نوع از بتن سبک است. این نوع از بتن گاهی نیز تحت عنوان بتن سلولی شناخته می گردد. بتن های سبک گازی را بر اساس روش فراوری می توان به دو نوع عمده بتن کفی یا اسفنجی و بتن اتوکلاو دسته بندی کرد.

11 آبان 1400

اسهال چگونه درمان می گردد؟

غذاهایی را مصرف کنید که فیبر محلول زیادی دارند. اینکار می تواند به سفت شدن مدفوع یاری کند. به عنوان مثال می توانید از موز، برنج، جوی دوسر بهره ببرید.

10 آبان 1400

اظهارات ضد و نقیض پیرامون قبض های نجومی!

از حدود یک ماه گذشته با صدور قبوض برق تابستانه مشترکین خانگی اخبار و گزارشات متعددی از افزایش چشمگیر قبوض بعضی از مشترکان به گوش می رسید اما سوال اصلی مردم دلیل این افزایش قیمت با وجود قطعی های مکرر در فصل گرما بود.

29 مهر 1400

توسعه کشاورزی با استفاده از تکنولوژی هوشمند

به تازگی، چین، با استفاده از تکنولوژی نو کشاورزی هوشمند را توسعه داده است.

27 مهر 1400

مقاله: انواع داربست و نکته های آن

این نوع متریال، برای مواردی که برپایی سریع داربست ضرورت داشته باشد، مفید هستند. با این حال این هم نبایستی بیش از سه ردیف داشته باشند. علاوه بر آن ارتفاع سکوی کار در بالای سطح زمین یا طبقه ای که داربست پایه دار روی آن قرار می گیرد هم نبایستی از 4.5 متر تجاوز...

24 مهر 1400

مقاله: عرشه فولادی چیست و چه کاربردی دارد؟

تنوع ضخامت، شکل و عمق عرشه امکان اجرای دهانه ­های با طول متفاوت و در شرایط مختلف بارگذاری را ایجاد کرده است. همچنین با اتصال عرشه به سازه اصلی، می­توان از عرشه به نام یک دیافراگم، که مهار جانبی برای سازه ایجاد می­ کند، بهره برد.

21 مهر 1400

تور اروپا: رکورد تاریخی قیمت گاز در اروپا، نرخ برق خانوار سرسام آور شد

افزایش قیمت گاز طبیعی مورد استفاده در نیروگاه های برق اروپا باعث شده تا هزینه هر مگاوات ساعت برق مصرفی خانوار های این قاره به شدت افزایش یابد.

20 مهر 1400
تعداد: (287)