100 هزار چاقو میان زنان هندی توزیع می گردد

به گزارش ورزش من و تو، خبرنگاران : رئیس جمهور هند می گوید این کشور باید قطب نمای اخلاق خود را از نو تنظیم نماید. این در حالیست که حزب راست گرا به توزیع چاقو در بین زنان اقدام می نماید.

100 هزار چاقو میان زنان هندی توزیع می گردد

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور هند ما را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از الجزیره؛ در پی تجاوز گروهی وحشیانه و قتل دانشجوی 23 ساله در ماه گذشته، پراناب موکرجی، رئیس جمهور هند، گفته است اکنون زمان آن فرا رسیده که کشور قطب نمای اخلاق خود را از نو تنظیم نماید.

وی که در آستانه جشن های روز جمهوری هند صحبت می کرد، مرگ آن زن را یک تراژدی ناگوار خواند که آرامش کشور را در هم شکسته است.

وی در سخنرانی تلویزیونی خود گفت: تجاز و قتل وحشیانه یک زن جوان، زنی که نماد هندوستان جدید بود، باعث نارضایتی قلبی و آشفتگی روحی ملت شده است. ما چیزی بیش از یک جان باارزش را از دست دادیم، ما یک رویا را از دست دادیم. اگر امروز جوانان هندی دچار خشم شوند، آیا می توانیم آنها را ملامت کنیم؟

پنج مرد به اتهام قتل و تجاوز گروهی در دهلی نو در حال محاکمه هستند و نفر ششم گفته است زیر 18 سال سن دارد و پرونده اش باید در دادگاه جوانان مورد رسیدگی قرار بگیرد.

دختر مقتول که دانشجوی رشته فیزیوتراپی بود، با یک میله آهنی مورد تجاوز قرار گرفته بود که پیامد آن به راه افتادن موجی از اعتراضات خیابانی بود. وی حدود دو هفته بعد بر اثر شدت جراحات داخلی درگذشت.

رئیس جمهور هند گفت زمانیکه رفتاری وحشیانه با یک زن صورت می گیرد، روح ملت مان جریحه دار می شود. اکنون زمان آن است که کشور ما قطب نمای اخلاق خود را از نو تنظیم نماید..... ما باید به عمق ضمیر خود نگریسته و ببینیم کجا مرتکب قصور شده ایم.

رئیس جمهوری هند در ادامه سخنرانی سرتاسری خود همچنین به فساد رایج در صحنه سیاسی هند و احتیاج به برابری مالی در این کشور 1، 2 میلیارد نفری اشاره نمود.

امروز روز جمهوری هند است. در سال 1950 در چنین روزی قانون اساسی جدید هند به تصویب رسید. قرار است مراسم ویژه ای در دهلی نو برپا شود و ده ها هزار نیروی پلیس در سرتاسر پایتخت مسئول حفظ امنیت شده اند.

این در حالیست که در روز آدینه حزب ملیگرای رادیکال هندو، حاکم بر بمبئی، چاقوی آشپزخانه و پودر فلفل در بین زنان توزیع کرد تا به عنوان دفاع شخصی مورد استفاده قرار بگیرند. حزب شیو سنا، یکی از احزاب مخالف دولت، گفت این حزب 21 هزار چاقو با تیغه 7 سانتی متری در بین زنان شهر و حومه توزیع کرده است و در نظر دارد 100 هزار چاقوی دیگر نیز توزیع نماید.

سخنگوی حزب با اعلام اینکه این یک حرکت نمادین است، اضافه کرد چاقویی که طول آن کمتر از 15 سانتی متر باشد در چهارچوب تعریف سلاح قرار نمی گیرد. این حزب همچنین اقدام به توزیع کیسه های کوچک پودر فلفل در بین زنان کرده است که ظاهرا بایستی به صورت مهاجم پرتاب شوند. روزنامه سامانا، ارگان مطبوعاتی این حزب به نقل از برپا نمایندگان این حرکت نوشته بود اگر کسی به شما حمله کرد در استفاده از این چاقو هراس نداشته باشید. ما یک تیم وکالت 9 نفره تشکیل داده ایم تا در پرونده های قضایی احتمالی از شما دفاع نمایند.

پلیس بمبئی گفته است در حال آنالیز چاقوها بوده و اقدامات قانونی را مدنظر قرار خواهد داد.

منبع: تسنیم
انتشار: 11 آذر 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 493

به "100 هزار چاقو میان زنان هندی توزیع می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "100 هزار چاقو میان زنان هندی توزیع می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید