چین تا 2028 قدرت اصلی اقتصاد جهان می گردد

به گزارش ورزش من و تو، یک اندیشکده در یکی از مقاله های خود مدعی شد: چین با سبقت از ایالات متحده آمریکابه عظیم ترین اقتصاد دنیا تا سال 2028 تبدیل خواهد شد. این پنج سال زودتر از زمانی که قبلا تخمین زده شده بود.

چین تا 2028 قدرت اصلی اقتصاد جهان می گردد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، هر دو کشور چین و آمریکا بازیابی متضادی در رابطه با اقتصاد آسیب دیده خود بابت پاندمی کرونا پشت سر می گذارند.

گزارش مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت در گزارش سالانه ای که روز شنبه منتشر حاکی از این است که موضوع اصلی اقتصاد دنیای جنگ مالی و قدرت نرم بین ایالات متحده و چین بوده است.

این گزارش اضافه نمود که همه گیری ویروس کووید 19 و نتیجه مالی متضاد به نفع چین بوده است.

اگرچه اعتقاد بر این است که شیوع ویروس کرونا از شهر ووهان چین نشات گرفته است ، اما مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت در گزارشی به این اشاره نمود که مدیریت ماهر و همه جنبه در چین در نهایت منجر به پیشتازی این کشور در اقتصاد دنیا خواهد شد.

به نظر می رسد چین برای سال های 2021 تا 2025 با رشد مالی 5.7 درصد و برای سال های 2026 تا 2030 با رشد مالی 4.5 درصد روبرو خواهد شد.

همچنین پیش بینی می شود نرخ رشد سالانه بین سال های 2030 تا 2035 به میزان 3.9 درصد افزایش یابد.

این در حالی است که در ایالت متحده آمریکا به دلیل پیش آمدن یک پسرفت مالی که در نتیجه پاندمی کرونا است، رشد مالی بین سال های 2022 تا 2024 حدود 1.9 درصد خواهد بود و پس از آن این پیشرفت مالی 1.6 درصد خواهد بود.

مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت نشان داد که چگونه سهم چین از اقتصاد دنیای از 3.6 درصد در سال 2000 به 17.8 درصد در سال 2020 رسیده است.

در حالی که پیش بینی می شود کشور چین در سال 2020 رشد فراوری ناخالص داخلی مثبت 2 درصدی داشته باشد ، سایر اقتصادهای عظیم رشد منفی برای سال دارند.

در این گزارش همچنین گفته شد ژاپن تا اوایل دهه 2030 که هندوستان از آن عبور می نماید ، سومین اقتصاد عظیم دنیا از نظر دلار خواهد بود و آلمان را از چهارم به رتبه پنجم می رساند.

انگلستان که اکنون پنجمین اقتصاد عظیم با اندازه گیری مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت است ، از سال 2024 به مکان ششم برمی شود.

با این حال ، علی رغم ضربه مالی در سال 2021 و خروج از بازار اتحادیه اروپا، فراوری ناخالص داخلی انگلیس به دلار 23 درصد بالاتر از فرانسه تا سال 2035 پیش بینی می شود.

اروپا 19 درصد فراوری در 10 اقتصاد برتر دنیای در سال 2020 را به خود اختصاص داده است ، اما طبق پیش بینی مرکز تحقیقات اقتصاد و تجارت تا سال 2035 به 12 درصد خواهد رسید.

همچنین گفته شد که تأثیر همه گیری کرونا بر اقتصاد دنیای احتمالاً با تورم بالاتر و نه رشد کندتر نشان داده خواهد شد.

در این گزارش آمده است: شاهد چرخه مالی با افزایش نرخ بهره در اواسط دهه 2020 هستیم و این چالشی برای دولت هایی است که برای تأمین بودجه خود در دوران کرونایی به طور گسترده وام گرفته اند. اقتصاد به سمت یک دنیا سبزتر و مبتنی بر فناوری با انتقال به دهه 2030 حرکت می نمایند.

ارقام مالی قبلی از چین که در اکتبر منتشر شد نشان داد که چگونه ظرفیت کارخانه های این کشور در همه گیری کرونا افزایش یافته و فراوری چند برابر شده است.

همچنین صادرات کالاهای چینی در سپتامبر نسبت به سال قبل 9.9 درصد افزایش داشته است. واردات چین سال جاری با سریعترین سرعت رشد کرد و پس از سقوط 2.1 درصدی در ماه آگوست ، به 13.2 درصد رسید.

چین در ابتدای پاندمی کرونا در صدر کشورهای آلوده قرار داشت اما در ادامه با کنترل این شرایط به شرایط خوبی رسید.

در یک مقاله در ژورنال پزشکی لانست به این اشاره شد که قرنطینه سراسری و استاندارد در این کشور و ردیابی بیماران مبتلا تا حدودی در موفقیت این کشور دخیل است.

دیلی میل / مترجم: هیلدا حسینی خواه

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1365

به "چین تا 2028 قدرت اصلی اقتصاد جهان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین تا 2028 قدرت اصلی اقتصاد جهان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید