اخبار اقتصادی

هند خرید نفت از نیجریه و آنگولا را افزایش داد

خبرنگاران : منابع هندی اعلام کردند در پی بروز مسائل بیمه ای در واردات نفت هند از ایران پالایشگاه های هندی خرید نفت از نیجریه و آنگولا را افزایش داده اند.

22 دی 1398

برنامه ریزی ایران، هند و پاکستان برای جنوب آسیای بهتر بدون آمریکا

خبرنگاران: مانی مورنینگ با طرح این پرسش که چرا ایران برای هند و پاکستان اهمیت ویژه دارد نوشت: سه کشور که در حال برنامه ریزی برای بعد از سال 2014 یعنی زمان خروج آمریکا از افغانستان هستند به همکاری با هم برای ساختن یک جنوب آسیای بهتر احتیاج دارند.

20 دی 1398

کمبودی در تامین کالاهای مورد احتیاج کشور نداریم، پایش مستمر بازار برای کنترل قیمت ها

معاون وزیر صنعت گفت: شرایط فعلی بازار عادی است و هیچ گونه کمبود کالایی نداریم.

20 دی 1398

ورود هیئت هندی به تهران برای آنالیز راه های جدید پرداخت پول نفت ایران

خبرنگاران: منابع هندی با اشاره به اجرایی شدن تحریم های جدید آمریکا علیه ایران از 18 بهمن، از حضور مقامات هند در تهران برای یافتن راه جایگزین پرداخت پول نفت ایران به وسیله هالک بانک ترکیه خبر دادند.

16 دی 1398

شرایط تیم ملی فوتبال خوب است، لیگ برتر 650 میلیون بیننده دارد

به گزارش خبرنگاران، مهدی تاج با حضور در سومین همایش فوتبال کلینیک به عنوان سخنران درباره این رشته ورزشی صحبت کرد و گفت: فوتبال پدیده ای است که با هیچ ورزش و حتی موضوع دیگری قابل مقایسه نیست. مسابقات فوتبال زیادی در ایران برگزار می شود که فکر می کنم 650 میلیون...

15 دی 1398

منشأ بحران هسته ای ایران فشار حداکثری آمریکاست

به گزارش خبرنگاران، رادیو بین المللی چین در تحلیلی معتقد است: در حال حاضر شرایط هسته ای ایران در مسیری خطرناک پیش می رود. ایران پی در پی محدودیت های برجام را می شکند. آمریکا نیز کشورهای اروپایی را به پیوستن به کمپین حداکثری فرامی خواند، با این اوضاع خطر...

14 دی 1398

عرضه آیفون 12 در ابعاد کوچک تر

در شرایطی که برآورد در خصوص ویژگی های مدل های جدید آیفون ادامه دارد، بعضی منابع خبری از کوچک تر شدن مدل تازه این تلفن همراه یعنی آیفون 12 خبر می دهند.

12 دی 1398

واشنگتن باز هم آنکارا را به تحریم تهدید کرد

مشاور امنیت ملی آمریکا روز یکشنبه تهدید کرد در صورتی که آنکارا سامانه دفاع موشکی اس -400 روسیه را رها نکند با تحریم های کنگره روبرو خواهد شد.

10 دی 1398

چگونه می توان دمای پردازنده کامپیوتر را آنالیز کرد؟

آیا پردازنده کامپیوتر شما بیش از حد داغ می گردد؟ اگر کامپیوتر دسکتاپ موردنظر به طور ناگهانی خاموش می گردد یا در حین انجام کارهای سنگین کم می آورد، داغی بیش از حد می تواند منشا مشکل باشد. همچنین زمانی که پردازنده کامپیوتر را اورکلاک می کنید، آنالیز دمای...

8 دی 1398

نگاهی بر روابط فرهنگی ایران و ایتالیا به بهانه سفر روحانی به ایتالیا

ایران و ایتالیا از قدیمی ترین تمدن های بشری هستند و همیشه به عنوان دو مهد فرهنگ و تمدن در دو منطقه خاورمیانه و مدیترانه، سهم بسزایی در ارتقای سطح فرهنگی جوامع پیرامونی خود داشته اند.

8 دی 1398

ایتالیا در ازای یاری اقتصادی به ترکیه برای بروکسل شرط گذاشت

نخست وزیر ایتالیا تاکید نمود قبل از اینکه کشورش سهم خود در یاری اقتصادی اروپا به ترکیه در ازای حل بحران پناهندگان را پرداخت کند، کمیسیون اروپایی باید شروط بودجه ای ایتالیا را بپذیرد.

7 دی 1398

کارهایی که علوم شناختی برای موفقیت رسانه انجام می دهد

نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش علوم شناختی در موفقیت رسانه ها گفت: صندلی علوم شناختی درفضای رسانه را نمی توان نادیده گرفت.

5 دی 1398

راهکار های لزوم خروج بانک ها از بنگاهداری

یکی از اصول مسلط بر ذهن سیاست گذاران اقتصادی در ایران لزوم خروج بانک ها از بنگاهداری و مستغلات است. این مسئله آن قدر مهم است که برای آن قانون وجود دارد و تخطی مدیران بانک از خروج از بنگاهداری طبق جدول معین شده جرم انگاری شده و مجازات زندان دارد.

2 دی 1398

یک بانک ایتالیایی به یاری استقلال آمد!

با یاری یک بانک ایتالیایی پروژه بازگشت استراماچونی به استقلال وارد فاز جدیدی شده است.

30 آذر 1398

مقام سابق امنیتی چین به اتهام فساد اقتصادی محاکمه می گردد

خبرنگاران: مقام های چینی پرونده مربوط به فساد اقتصادی رئیس سابق امنیت داخلی این کشور را به نهادهای قضایی منتقل نموده اند تا زمینه لازم برای محاکمه وی فراهم گردد.

30 آذر 1398

آیا مطالبات فرهنگیان؛ صرفا پول و حقوق است؟

آیا مطالبات فرهنگیان؛ صرفا پول و حقوق است؟ وقتی مطالبات فرهنگیان راصرفا از نوع پرداختی بدانیم؛ توهین بیشتری به جایگاه معلمان و شان و شخصیت آن ها نشده است؟

28 آذر 1398

سخنگوی شورای نگهبان: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق تروریسم مالی دولتی است

سخنگوی شورای نگهبان گفت: ضبط اموال دولتی ایران توسط کانادا مصداق شاخص تروریسم مالی دولتی است.

27 آذر 1398

وعده ایلان ماسک به خریداران خودرو: تسلا 3 ارزان تر از مدلهای پیشین خواهد بود

ایلان ماسک مدیرعامل تسلا اعلام نمود که پیش بینی می نماید تسلا 3 ارزان تر از مدلهای دیگر باشد. او در اظهاراتی جالب گفته که حتی اگر خریداران منتظر نسخه های ارزان قیمت نبوده باشند به هر حال نسخه ارزان قیمت در راه است.

26 آذر 1398

واردات سنگ پا ممنوع است

مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات صد ها قلم کالای غیر ضرور از جمله سنگ پا ممنوع است.

26 آذر 1398

ارزان ترین ماه های سال برای سفر به ایتالیا کدام هستند؟

مدیریت هزینه ها در سفر به شما یاری می نماید با بودجه ای کمتر به شهرها و کشورهایی که آرزو دارید سفر کنید. ایتالیا یکی از جذاب ترین کشورها برای گردشگران است که آثار تاریخی و فرهنگی و سواحل زیبای زیادی دارد. در این مقاله خبرنگاران به چند نکته درباره کشور...

24 آذر 1398
تعداد: (128)