مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه

به گزارش ورزش من و تو، نمایندگان مردم در خانه ملت، به دولت اجازه دادند تا از ظرفیت بازار سرمایه به منظور اجرای پروژه های عمرانی استفاده کند.

مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (سه شنبه 5 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان آنالیز بخش درآمدی لایحه بودجه سال 1400، با پیشنهاد سید شمس الدین حسینی برای الحاق به تبصره 5 ماده واحده این لایحه با 202 رأی موافق، 6 رأی مخالف و یک رأی ممتنع از مجموع 222 نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس این پیشنهاد؛ به دولت اجازه داده می شود نسبت به تامین مالی طرح های تملک دارایی های سرمایه ای که اهمیت و کارکرد راهبردی آنها با پیشنهاد دستگاه های اجرایی ذی ربط به تایید سازمان برنامه و بودجه کشور می رسد، به وسیله ابزارها و روش های بازار سرمایه ای اقدام نماید. سقف منابع موضوع این بند حداکثر 30 درصد اعتبارات تملک دارایی های سرمایه مصوب در هر فصل معین می شود. دولت مکلف است به منظور حفظ جریان نقدینگی مورد احتیاج، ضمن در اولویت قراردادن تخصیص طرح های موضوع این بند، برای پرداخت سود و حسب مورد بازپرداخت اصل منابع مالی، پیش بینی اعتبار لازم در سال های بعد را به عمل آورد. آیین نامه اجرایی این بند شامل شیوه های اجرایی، ابزارهای مالی و مواردی همچون معین حداکثر سود قابل پرداخت، نرخ کارمزد، نحوه تضمین و بازپرداخت تعهدات تصویه نهایی و و نحوه تقسیم ریسک، حداکثر دو ماه بعد از ابلاغ قانون با پیشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه کشور و وزارت امور مالی و دارایی به تصویب هیات وزیران خواهد رسید.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1464

به "مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجوز مجلس به دولت برای استفاده از ظرفیت بازار سرمایه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید