برنامه ریزی برای بازگشت 2 هزار واحد صنعتی به چرخه تولید

به گزارش ورزش من و تو، تهران (پانا) - عزیز محمدی بیان نمود بر اساس برنامه وزارت صمت تا پایان سال 2 هزار واحد صنعتی راکد به چرخه تولید بازخواهند گشت.

برنامه ریزی برای بازگشت 2 هزار واحد صنعتی به چرخه تولید

به گزارش خبرنگاران، عزیزمحمدی معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در برنامه گفت و گوی 18:30 شبکه خبر با اشاره به خروج حدود 10 هزار واحد تولیدی از چرخه تولید گفت: راکد شدن واحد های تولیدی و صنعتی علل مختلفی از جمله کمبود نقدینگی، نیاز به نوسازی ماشین آلات و تجهیزات، شیوع کرونا و نبود بازار دارد.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی گفت: از ابتدای امسال تا به امروز 888 واحد صنعتی و تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشته اند که 15 هزار اشتغال مستقیم را به همراه داشته است.

او تاکید کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته در وزارت صمت تا سرانجام سال این میزان به 2 هزار واحد صنعتی ارتقا می یابد.

او ادامه داد: برگشت به تولید واحد ها با تلاش خود کارآفرینان و همراهی وزارت صمت و سازمان صنایع کوچک حاصل شده است.

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی افزود: استقبال برای سرمایه گذاری در تولید و صنعت در شهرک های صنعتی نسبت به سال گذشته 2 برابر شده و 6 هزار و 80 قرار داد امسال برای احداث واحد صنعتی در شهرک های صنعتی بسته شده است.

عزیزمحمدی گفت: در شهرک های صنعتی بزرگ مثل شمس آباد در زیرساخت ها مثل برق و آب مشکل داریم که در این زمینه طرح هایی در دست اجراست.

مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به درستی اجرا نمی شود

در ادامه نوده فراهانی عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد در خصوص مسائل واحدهای صنعتی شرح داد: با کنترل واردات و قاچاق، ما الان در بازار مشکل نداریم و مشکل ما جذب نیروی انسانی است.

او گفت: یکی دیگر از مسائل این است که مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید توسط بانک ها ، بیمه و سازمان مالیات اجرا نمی شود.

نوده فراهانی بیان نمود: مشکل دیگر این است که متناسب با افزایش تولید و توسعه زیرساخت ها تامین نمی شود، 10 سال است که طرح انتقال آب به شهرک صنعتی شمس آباد مطرح شده، اما هنوز اجرا نشده است.

عضو هیئت مدیره شهرک صنعتی شمس آباد تاکید کرد: قرارداد ها باید اصلاح شود و تعهدات باید در این قرارداد ها دو طرفه باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1399 بروزرسانی: 18 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1257

به "برنامه ریزی برای بازگشت 2 هزار واحد صنعتی به چرخه تولید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی برای بازگشت 2 هزار واحد صنعتی به چرخه تولید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید