افزایش درآمد حاصل از فروش نفت صرف توسعه زیرساخت ها می گردد

به گزارش ورزش من و تو، سخنگوی دولت گفت: هرگونه افزیش درآمد حاصل از فروش نفت تنها صرف توسعه زیرساخت ها و حمایت های اجتماعی می گردد.

افزایش درآمد حاصل از فروش نفت صرف توسعه زیرساخت ها می گردد

به گزارش شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، علی ربیعی، امروز (سه شنبه، چهارم آذرماه) در نشست خبری که به وسیله ویدئو کنفرانس برگزار گردید، با اشاره به فرایند تنظیم لایحه بودجه سال 99 کل کشور در نشست های صبح و عصر هیئت دولت گفت: دولت نه تنها حدود 110 میلیارد دلار درآمد ارزی را در سال های اخیر نداشت، بلکه درآمد پیش بینی شده 50 میلیارد دلار را هم نداشت، با این وصف با وجود فشارهای مالی و تحریم های آمریکا و کاهش درآمدهای ارزی خود طوری که حتی انتقال پول هم از محل صادرات غیرنفتی با مشکل روبه رو می شد، به نحوی بودجه ریزی کرد تا در سال های 97، 98 و 99 ما دچار نبود تعادل نشویم.

وی اضافه نمود: حتی فشاری به بانک مرکزی وارد نشد و بانک مرکزی استقلال خود را حفظ کرد و دولت کوشش کرد پول پرفشار هم وارد بازار نشود و این از افتخارهای ما در این سه سال بود.

سخنگوی دولت با اشاره به تصویب 12 تبصره از لایحه بودجه در نشست های هیئت دولت، توضیح داد: از مهمترین اهداف بودجه 1400 کاستن از بودجه جاری و هزینه های دولت و دوم کاستن از رابطه بودجه جاری با نفت است که در این لایحه دنبال شده است.

ربیعی، عدالت منطقه ای، اتمام پروژه های نیمه تمام، توجه به محیط زیست و گسترش صادرات غیرنفتی، توجه به فناوری های نو و شرکت های دانش بنیان و توسعه برنامه هایی برای حفظ سلامت مردم را اهداف بودجه 99 کل کشور دانست.

اختصاص 15 هزار میلیارد تومان برای اتمام پروژه های نیمه تمام گازرسانی در لایحه بودجه 1400

وی با تشریح مصوبه هایی که دولت در نشست های چند روز اخیر داشته است، گفت: 15 هزار میلیارد ریال از منابع شرکت های دولتی تابع وزارت نفت برای تکمیل پروژه های نیمه تمام گازرسانی به روستاها مصوب شد.

سخنگوی دولت اضافه نمود: سهم سازمان نوسازی و تجهیز مدارس از 20 درصد به 50 درصد افزایش یافت و امیدوار هستیم با تمهیداتی که در سال 99 شده، از محل بودجه وزارت نفت و درآمدهای نفت در حوزه گاز، مدارسی که فاقد سامانه گرمایشی هستند را بتوانیم پوشش بدهیم و صد هزار کلاس درس با این وصف ایمن می شوند.

ربیعی استمرار جریان فروش سهام و دارایی های دولتی مطابق روش های قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم قانون اساسی و همچنین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس (ETF) را از دیگر اهداف بودجه 1400 عنوان نمود.

وی عنوان نمود: همچنین در بودجه سال آینده امکان استفاده سرمایه گذاران بخش های خصوصی، تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی از تسهیلات بانکی برای طرح های توسعه ای بالادستی نفت و پیشگیری از خام فروشی، صنایع تکمیلی و تبدیلی کشاورزی، برای توسعه حمل ونقل درون و برون شهری پیش بینی شده است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1291

به "افزایش درآمد حاصل از فروش نفت صرف توسعه زیرساخت ها می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش درآمد حاصل از فروش نفت صرف توسعه زیرساخت ها می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید