فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه ای مثل کره شمالی است

به گزارش ورزش من و تو، یک کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که کره جنوبی تحت نفوذ آمریکا پول های ایران را بلوکه نموده است گفت : هنوز پایگاه های نظامی آمریکا در کره جنوبی برقرار است و کره جنوبی در جبهه آمریکا قرار گرفته است.

فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه ای مثل کره شمالی است

به گزارش ایسنا، فریدون مجلسی درباره اقدام کره جنوبی در بلوکه کردن پول های ایران گفت: معین است کره تحت نفوذ آمریکا این کار را انجام می دهد، کره یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیاست که پیشرفت خود را مدیون آمریکا می داند و بدون آمریکا کره جنوبی گداخانه ای مثل کره شمالی است.

وی اضافه کرد: هنوز بعد از 65 سال صلحی انجام نشده و در شرایط جنگ هستند، پادگان و پایگاه های نظامی آمریکا در کره جنوبی برقرار است و سربازان آمریکایی آنجا حضور دارند، حتی ارتش کره جنوبی بدون مجوز آمریکا کاری انجام نمی دهد. در مقابل شاهد هستیم که توسعه مالی دارند.

این کارشناس مسائل بین الملل همچنین اعلام کرد: پول های ما علاوه بر کره در انگلیس یا آمریکا هم بلوکه هستند و آن ها به ویژه آمریکا هر چند وقت یکبار به بهانه ای از این پول برداشت می نمایند مثلا در جایی یکی به سفارت خانه هایشان آسیب می زند خسارت می گیرند به هر حال طوری است که آسیب رساندن به ایران به هنر تبدیل شده است.

مجلسی گفت: در هر حال آنچه کره جنوبی در قالب دارویی پرداخت نموده با اجازه خزانه داری آمریکا بوده است، در واقع میان آمریکا و ایران جنگی است که کره جنوبی در جبهه آمریکا قرار گرفته است.

وی ادامه داد: تا زمانی که تحریم های یک جانبه آمریکا نبود منافع ایجاب می کرد چیز هایی را بفروشند، اما الان نه نفت می خرند نه پولی پرداخت می نمایند با این کار آمریکا را مسرور می نمایند و رضایت آمریکا را دارند. به هر حال اشتباه را کسانی کردند که آن زمان نفت را فروختند.

این کارشناس مسائل بین الملل درباره این که تا چه اندازه امکان پیگیری حقوقی و دیپلماتیک وجود دارد، گفت: در شرایط متعارف ایران می توانست کار های زیادی انجام دهد، اما اکنون ایران در شرایطی که تمام مراجع توسط کشور های غرب ایجادشده اند مانند لاهه و... همه تحت تاثیر قواعد حقوقی خود هستند، سخت است.

وی با بیان این که هر جایی که مراجعه می کنیم روی خوش نشان می دهند که رسیدگی می کنیم، اما بلافاصله موضوع را سیاسی می نمایند، معتقد است: باید در نظر داشت وقتی کشوری وارد جنگ می گردد باید امکانات خودش را بسنجد و در آن حد اقدام کند اقدام فراتر از توانمندی ها موجب آسیب بیشتری می گردد.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان این که همواره نمی گردد حق را به صورت کامل طلب کرد، ابراز عقیده کرد: باید به اندازه ای که می توانیم طلب کنیم نه به اندازه ای که حق خودمان می دانیم. درواقع مساله حقوقی تابع مساله سیاسی شده و راه حلی ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1090

به "فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه ای مثل کره شمالی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فریدون مجلسی: کره جنوبی بدون آمریکا، گداخانه ای مثل کره شمالی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید