روسیه: تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است

به گزارش ورزش من و تو، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در خصوص سخنان اخیر دبیرکل ناتو گفت، اعضای ناتو بهتر است به فکر حل مسائل خود باشند.

روسیه: تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه یکشنبه درمورد اظهارات ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو درزمینه ابراز نگرانی از همکاری بین مسکو و مینسک گفت، برنامه ناتو دخالت در امور کشور های متحد است.

به گزارش خبرگزاری تاس ماریا زاخاروا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: این سئوال وجود دارد که چرا غرب با بلاروس چنین خصمانه برخورد می کند. همکاری موثر طبیعی بین دو کشور از برنامه های ناتو نیست. ناتو باید مدام در امور داخلی یک کشور یا یک کشور دیگر و یا به طور همزمان دخالت کند.

این دیپلمات ارشد در زمینه اعلام آمادگی ناتو برای محافظت ازهر یک از اعضای این ائتلاف برابر تهدیدات از جانب مسکو و مینسک بیان کرد که این مسئله متاثر ازهراس قدیمی بین سران ناتو است.

این دیپلمات روس افزود: تروریسم داخلی در ایالات متحده بر مشکلاتی که ناتو برای چندین دهه حل نکرده، افزوده است. این همان چیزی است که کشور های عضو ناتو برای مقابله فوری به آن به جای تهدید های جعلی نیاز دارند.

دبیرکل ناتو روز یکشنبه در مصاحبه با یک روزنامه آلمانی به مسکو و مینسک در مورد فعالیت هایی که باعث بی ثبات شدن جناح شرقی ناتو می شود، هشدار داد. این هشدار پس از آن رخ داد که بلاروس پرواز شرکت رایان ایر را متوقف کرد.

استولتنبرگ گفت: ما البته در شرایط اضطراری آماده ایم که از هر متحدی برابر هر نوع تهدیدی که از طرف مینسک و مسکو، محافظت و دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه ناتو آنچه در بلاروس اتفاق می افتد را از نزدیک کنترل می کند، مدعی شد: ما باید در گذشته یاد بگیریم که روسیه به طور گسترده تمامیت ارضی کشور هایی مانند اوکراین، گرجستان و مولداوی را نقض کرده است.

استولتنبرگ که موضوع بلاروس در دستور کار اجلاس آینده ناتو قرار خواهد گرفت و توافقنامه همکاری فعلی با بلاروس نیز کاهش یافته و دوباره ارزیابی می شود.

دبیرکل ناتو به تازگی گفت که دسترسی کارکنان نمایندگی دیپلماتیک بلاروس به مقر های ناتو را پس از ماجرای فرود هواپیمای مسافربری در فرودگاه بین المللی مینسک محدود می کند. دبیر کل ناتو در یک نشست مطبوعاتی در شهر بروکسل در بلژیک بدون ارائه جزئیات بیشتر در رابطه با این تصمیم گفت: ما تصمیم گرفته ایم دسترسی پرسنل بلاروسی به مقر های ناتو را محدود کنیم.

ناتو و بلاروس از سال 1992 با هم رابطه دارند و بلاروس از آوریل 1998 مقر دیپلماتیک در ناتو داشته است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1645

به "روسیه: تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: تروریسم آمریکا بر مسائل لاینحل ناتو افزوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید