راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی! (تور ارزان گرجستان)

به گزارش ورزش من و تو، در سفر به باتومی باید بدانید که کشور گرجستان همیشه سعی دارد تا به عنوان یکی از مقاصد دنیاگردی مهم در منطقه ای که قرار گرفته است، تبدیل گردد. برای رفتن به این کشور دنیاگردان ایرانی احتیاج ندارند که ویزا دریافت نمایند. این کشور در کنار کشورهایی چون ترکیه و روسیه و بعلاوه بین قاره اروپا و آسیا قرار گرفته است و همین امر سبب شده که در این چند سال اخیر تمام کوشش خود را برای بهره برداری از این موقعیت خاص و استراتژیک جهت رونق صنعت دنیاگردی انجام دهند. گرجستان کشوری با طول 370 کیلومتر و عرضی در حدود 200 متر است و در مجموع مساحت این کشور 69900 کیلومتر مربع بوده است. کشور گرجستان توانسته همکاری های زیادی را با ناتو و اتحادیه اروپا انجام دهد زیرا عضو این اتحادیه ها می باشد. مرکز این کشور تفلیس است. جالب است بدانید که قوانین حاکم بر گرجستان دقیقا مانند قوانین حاکم بر اتحادیه اروپا است. مردم گرجستان از پیروان کلیسای ارتدکس گرجی بوده و دینشان مسیحی ارتدکس می باشد. مردم گرجستان الفبایشان گرجی است که جز یکی از 14 الفبای موجود در دنیا بوده و مردم گرجستان نیز زبانشان گرجی بوده و به این زبان تکلم می نمایند. در جاذبه های دنیاگردی باتومی می خواهیم در مرود یکی از شهرهای بندری گرجستان به نام شهر باتومی صحبت کنیم که در کرانه دریای سیاه واقع شده و گفته می گردد که آدریانوس آن را بنا نموده و از بندرگاه های کهن رومی باتوس می باشد. پادشاه روم شرفی یوستی نیانوس آن را تصرف کرد و در شمال این منطقه، دژ پترا را ساخت و پایان دست پادشاهان لز افتاد. صنعت دنیاگردی که در گرجستان رشد کرد، به مرور شهر باتومی به عنوان دنیاگرد پذیر ترین شهر گرجستان تبدیل شد زیرا جز زیباترین شهرهای این کشور به شمار میرود و دولت گرجستان به جهت افزایش دنیاگرد در باتومی برنامه ریزی های دقیق و حساب شده ای انجام داده و توانسته این شهر را به عنوان یک شهر دنیاگردی گرجستان در کل دنیا بشناساند. برای سفر به باتومی می توان هم از راه زمینی و هم از راه هوایی اقدام کرد. در شهر باتومی فرودگاه بین المللی باتومی قرار گرفته است که دارای استانداردهای سازمان هواپیمایی آمریکا می باشد و پروازهای زیادی به اقصی نقاط دنیا هر روزه به وسیله این فرودگاه در بین دیدنی های باتومی انجام می گیرد.

راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی! (تور ارزان گرجستان)

با ما سفر کنید و با تور ارزان گرجستان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

بازدید از باغ ملی گیاه شناسی باتومی

این باغ در 9 کیلومتری شهر باتومی گرجستان واقع شده و در آن می توان انواع گیاهان و گل های مختلف را شاهد بود. مساحت این باغ که از جاذبه های گردشگری باتومی بوده 108 هکتار مساحت را شامل می شود که در کناره دریای سیاه قرار گرفته است. سازنده این باغ بزرگ، گیاه شناس روسی به نام Andrey Nikolayevich می باشد که به همراه دو باغبان و یک طراح حرفه ای طرح این باغ را چیدند. شما می توانید با بازدید از این باغ و گرفتن عکس های یادگاری خاطره خوبی از سفر به باتومی برای خود رقم بزنید.

میدان زیبای piazza شهر باتومی

میدان piazza یکی دیگر از جاذبه های گردشگری باتومی است. سبک و سیاق و معماری این میدان مانند معماری های کشور ایتالیا می باشد و مساحتی در حدود 5 هزار و 700 متر مربع دارد. یکی از کارهای جالبی که می توان در سفر به باتومی انجام داد این است که از قدم زدن در محیط زیبای اینجا لذت ببرید و یا می توانید در کنار معماری بی نظیر این محدوده که شامل شیشه های رنگارنگ و سرامیک های طرح دار است، عکس یادگاری بگیرید. دور تا دور این میدان را مجموعه بزرگ piazza که مجموعه ای است از مراکز تفریحی، کافه ها و رستوران ها که می توانید لحظاتی به یاد ماندنی و رمانتیک را در آن ها سپری کنید.

برج Alphabet Tower شهر باتومی

از دیگر تماشای های باتومی این برج زیبا می باشد که در طراحی ظاهری آن از الفبای گرجی استفاده شده و در ارتفاعی به مقدار 130 متر با معماری ویژه خود نگاه همگان را به سمت خود جذب می نماید. معماری این برج به شکل یک نمادی از DNA می باشد که در نوع خودش جالب توجه است.

آکواریوم شهر باتومی

آکواریوم این شهر به شکل چند سنگ در سفر به باتومی وجود دارد که می تواند به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری باتومی ارزش تماشا را داشته باشد. این آکواریوم دارای بیش از 100 گونه ماهی می باشد که همگی از دریای سیاه آورده شده اند. می توان از نمایشگاه های مختلفی که در اکواریوم باتومی وجود دارد، تماشا کرد. آکواریوم باتومی جز جهانگرد پذیرترین تماشای های باتومی است. از سال 1966 مورد بهره برداری قرار گرفته و ساختار و معماریش نیز جالب توجه است به گونه ای که از بیرون بنا به گونه ای است که انگار چهار سنگ در کنار هم قرار گرفته اند.

بازدید از بنای عشق Ali and Nino

مجسمه هایی که حرکت می نمایند و در طول روز در نهایت به هم می رسند و تصویری از عشق را به نمایش می گذارند. در واقع در ورودی شهر باتومی می توان شاهد یک شاهکار مهندسی خارق العاده ای بود. مجسمه هایی با ارتفاع 8 متر به صورت یک زن و یک مرد. این مجسمه ها نمای از علی و نینو هستند. علی که پسری مسلمان بود و نینو هم یک پرنس گرجی و مسیحی که پدر و مادرشان به علت متفاوت بودن دینشان راضی به این ازدواج نشده و خاتمه این دو از جدایی یک دیگر می میرند. این مجسمه های رمانتیک و عاشقانه از شخصیت های اصلی رمان یک نویسنده آذربایجانی و از تماشای های باتومی می باشند.

مجموعه پارک دولفین یا دولفیناریوم شهر باتومی

در این مجموعه بی نظیر در شهر باتومی گرجستان می توان از نزدیک دلفین ها را نظاره کرد و به تماشای انواع نمایش هایی که در آن برگزار می شود، پرداخت. همزمان سالن برگزاری نمایش این امکان را برای هفتصد نفر فراهم آورده که بتوانند شوی زیبای دلفین ها را زا نزدیک ببینند. مجموعه پارک دلفین باتومی از سال 1975 برای استفاده مردم بازگشایی شده و بعد از مدتی استفاده به صورت بلا استفاده رها شد تا این که در سال 2011 با بازسازی و بازسازی در اختیار مردم قرار داده شد. برنامه های شاد و سرشار از هیجانی که در مجموعه دولفیناریوم برگزار می شود به زبان های روسی، انگلیسی و گرجی است و در ساعت های مختلف روز یعنی یکبار در ساعت 2 بعد ظهر یکبار ساعت 5 عصر و یکباره در ساعت 9 شب برگزار می شود و از تماشای های باتومی در زمان سفر به باتومی می باشد.

تله کابین پر هیجان شهر باتومی

مطمنا رفتن به ارتفاعات و تماشای منظره ها یک شهر یا منطقه از بالا می تواند مجذوب کننده باشد. شما می توانید این تجربه را در تله کابین باتومی داشته باشید. بهره برداری از تله کابین باتومی که دربالای کوه Anuria قرار گرفته است، از سال 2013 میلادی شروع شده است و طول آن 2 کیلومتر می باشد و دارای 20 کابین است. از جمله کارهای دیگری که می توانید در محل این تله کابین انجام بدهید، این است که به مرکز تفریحی Argo که در همین جا قرار گرفته است، بروید و هیجان واقعی را تجربه کنید. مرکز تفریحی و تله کابین ارگو در ارتفاع 250 متری از سطح دریا قرار گرفته است. در این مرکز تفریحی می توانید چشم مقدارای زیبا و بی نظیری را از دریای سیاه و کوه های اطراف و بعلاوه شهر باتومی ببینید.

بازدید از میدان اروپا در شهر باتومی

این میدان اصلی ترین میدان در شهر باتومی گرجستان می باشد به طوری که بیشتر کنسرت های هنرمندان مشهور و نامی اروپا در آن برگزار می شود. برای نمونه کنسرت انریکه که در سال 2011 در این میدان برگزار گردید، چیزی در حدود 50000 نفر را دور این میدان جمع کرد. بعلاوه در این میدان مجسمه معروف Medea قرار گرفته که دیوید کمالادز مجسمه ساز بزرگ و مشهور آن را ساخته است. این میدان با ساختمان های قدیمی و کلاسیک و مدرن خود می تواند یکی دیگر از تماشای های باتومی باشد. از جاذبه های این میدان می توان به فواره موزیکال اشاره نمود که بچه ها را در گرمای تابستان به وجد می آورد.

پارک 6may

این پارک برترین مکان برای کسانی است که با خانواده خود به باتومی مسافرت می نمایند. در این پارک که به وسیله یک باغبان و طراح آلمانی در سال 1881 ساخته شده، می توانید شوی دلفین ها را در مجموعه دولفیناریوم باتومی مشاهده کنید. حتی الکساندر سوم، امپراطور روس در سال 1888 از این پارک زیبا تماشا نموده است و زیبایی این پارک را مورد ستایش قرار داده است. از جمله کارهایی که در پارک 6 می باتومی می توانید انجام دهید، شنا کردن با دلفین ها در دلفیناریوم این شهر است که در این پارک قرار گرفته است. حتی در پارک 6 می شهر باتومی باغ وحشی نیز واقع شده که انواع گونه های جانوری در آن نگهداری می شود و بچه ها دلبندتان می توانند به حیوانات و پرندگان غذا بدهند و از این کار لذت ببرند. تماشا دریاچه آرامی که در پارک 6 می وجود دارد، بسیار جالب توجه است که می توانید با قایق های تفریحی با همراه خانواده خود به قایق سواری در این دریاچه زیبا بپردازید. این پارک دارای فضای سبز و فضای بازی بزرگی بوده و بعلاوه شهر بازی با وسایل بازی فوق العاده ای برای بچه ها تدارک دیده شده است.

قدم زدن در بلوار باتومی یا seaside park

این بلوار در اصل پارکی است در امتداد ساحل در شمال غربی شهر باتومی که در سال 1881 به دستور فرماندار وقت شهر و به وسیله یک باغبان آلمانی ساخته شده است. طول این بلوار 7 کیلومتر بوده و در این بلوار ساحلی می توان انواع فواره های زیبا و متنوع و صندلی ها و مجسمه ها را از نزدیک دید. یکی از کارهای مجذوب کنندهی که در این پارک و یا بلوار ساحلی که جز قدیمی ترین جاذبه های گردشگری باتومی به شمار می رود، می توان انجام داد، قدم زدن در ساحل طولانی آن در کنار ساحل می باشد. در تابستان ها این منطقه خیلی شلوغ می شود. انواع سالن های ساحلی و باشگاه ها و کافه و رستوران ها در این پارک وجود دارد. تماشای غروب خورشید در این پارک ساحلی واقعا لذت بخش خواهد بود.

منبع: همگردی
انتشار: 30 دی 1401 بروزرسانی: 30 دی 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2148

به "راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی! (تور ارزان گرجستان)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای سفر به باتومی و دنیایی از تنوع در شهری آسیایی! (تور ارزان گرجستان)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید