خانه های قدیمی تهران از نابودی نجات یافتند

به گزارش ورزش من و تو، طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران تصویب گشت تا از تخریب خانه های قدیمی تهران جلوگیری بعمل آورد.

خانه های قدیمی تهران از نابودی نجات یافتند

جهت دریافت خدمات اجرای عایق روف گاردن با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

طرحی که بالاخره تصویب شد

اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جریان یک صد و نود و هشتمین جلسه خود یک فوریت طرح طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه حفاظت از میراث معماری معاصر را در دستور کار قرار دادند. این طرح را علی اعطا سخنگوی شورای تهران و رئیس کمیته معماری و طرح های شهری شورا، تهیه و پیش از این به امضای 11 عضو شورای شهر رسانده بود. او در شرح این طرح گفت: در پیش نویس این طرح شش سیاست برای حفاظت از میراث معماری معاصر معین شد. وی تاکید نمود: این طرح بر مبنای ماده 46 برنامه پنج ساله سوم شهر تهران (ضرورت پشتیبانی، حفظ و احیای آثار، بافت و ابنیه ارزشمند) نوشته شد. اعطا خاطر نشان کرد: طی ماه های اخیر سرعت تخریب آثار ارزشمند معماری به شدت افزایش یافته است. عضو شورای تهران ادامه داد که تقریبا هفته ای نیست که خبری مبنی بر تخریب این آثار نشنویم. اعطا این را هم گفت که این تخریب ها به شدت مورد اعتراض فعالان حوزه میراث فرهنگی، رسانه ها و علاقمندان این حوزه است. اعضای شورای اسلامی شهر تهران پس از شرح علی اعطا، کلیات این طرح را با 14 رای از 17 نفر حاضر تصویب کردند.

منبع: ایرنا

منبع: همگردی
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 731

به "خانه های قدیمی تهران از نابودی نجات یافتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های قدیمی تهران از نابودی نجات یافتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید