الغنوشی: حزب قلب تونس تنها رقیب النهضه در انتخابات پارلمانی است

به گزارش ورزش من و تو، رهبر حزب اسلامگرای النهضه تونس تنها رقیب این حزب در انتخابات مجلس قانونگذاری این کشور را حزب قلب تونس دانست.

الغنوشی: حزب قلب تونس تنها رقیب النهضه در انتخابات پارلمانی است

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، انتخابات مجلس قانونگذاری تونس همزمان با دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور 13 اکتبر (21 مهر) برگزار می گردد. این دو همه پرسی تأثیرشگرفی بر ساختار سیاسی و اجرایی تونس بر جای خواهد گذاشت؛ لذا احزاب و فعالان سیاسی می کوشند بیشترین آرای مردمی را به سود خود جلب کنند.

رهبر حزب اسلامگرای النهضه تونس که نامزد انتخابات مجلس قانونگذاری این کشور شده است، در نشست تبلیغاتی خود در شهر مدنین واقع در شمال تونس گفت: تنها رقیب النهضه در انتخابات مجلس قانونگذاری حزب قلب تونس است.

راشد الغنوشی اضافه کرد: در شرایط کنونی یک توازن و برابری بین النهضه و حزب قلب تونس وجود دارد ولی ما از تونسی های طرفدار انقلاب و افراد مستقل می خواهیم، به منظور سنگین کردن کفه النهضه در انتخابات به این حزب رای بدهند.

به نوشته روزنامه تونسی الصباح، رهبر حزب النهضه درباره پیامدهای احتمالی پیروزی حزب قلب تونس در انتخابات مجلس قانونگذاری این کشور گفت: چنانچه یک جریان مخالف انقلاب در مجلس قدرت بگیرد، اختلاف و درگیری در ساختار نظام ایجاد خواهد شد و همین جریان، اقدامات دولت قیس سعید را به تعطیلی می کشاند.

الغنوشی معتقد است که قیس سعید نامزد مستقل دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس در این انتخابات پیروز خواهد شد. النهضه او را از نیروهای طرفدار انقلاب می داند و بر همین اساس از قیس سعید حمایت و از مردم خواسته است که به او رای دهند.

رهبر حزب النهضه با بیان اینکه تونسی ها قبل از رای دادن به پیامدهای احتمالی آراء خود توجه داشته باشند، گفت: پیروزی نیروهای انقلابی سبب می گردد، فراکسیونی متشکل از آنان در مجلس قانونگذاری تشکیل گردد و روند برقراری دموکراسی درکشور تکمیل گردد.

وی با اشاره به وجود فراوانی فهرست های نامزدهای مستقل گفت: این فهرست ها موجب تشتت و پراکندگی در آرای مردمی می گردد و از تشکیل جناح اکثریت جلوگیری می کند. این موضوع ممکن است به برگزاری مجدد انتخابات و به هم خوردن ثبات کشور منجر گردد لذا نامزدهای مستقل باید متوجه مسئولیت خود دراین زمینه باشند.

راشد الغنوشی درباره برنامه های النهضه در صورت پیروزی در انتخابات گفت: این حزب قوانین سختگیرانه ای در خصوص مبارزه با فساد و مفسدین وضع خواهد کرد. همچنین قانون مربوط به زکات را تصویب می کند و یک موسسه ملی برای جمع آوری زکات و هزینه آن برای فقراء تاسیس خواهد کرد تا درسایه آن فقر در کشور از بین برود.

در همین حال، خبرگزاری تونس گزارش داد: برگه های رای و تمام تجهیزات و امکانات لازم برای رای دادن مردم در انتخابات 13 اکتبر (21 مهر) به حوزه ها و شعب رای گیری در سراسر کشور ارسال شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 423

به "الغنوشی: حزب قلب تونس تنها رقیب النهضه در انتخابات پارلمانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الغنوشی: حزب قلب تونس تنها رقیب النهضه در انتخابات پارلمانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید