آمریکا در حال افول است و تهدیدهایش تاثیری در اراده ملت ها ندارد

به گزارش ورزش من و تو، روسای جمهور ایران و نیکاراگوئه در گفت وگوی تلفنی بر تقویت و توسعه هرچه بیشتر روابط دو جانبه و افزایش همکاری در عرصه بین المللی برای برقراری صلح و ثبات در جهان تأکید کردند.

آمریکا در حال افول است و تهدیدهایش تاثیری در اراده ملت ها ندارد

به گزارش خبرنگاران، سید ابراهیم رئیسی چهارشنبه شب در تماس تلفنی دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه با تبریک انتخاب مجدد وی به ریاست جمهوری، به اهمیت تحکیم و تعمیق روابط دو کشور اشاره کرد و گفت: ایران و نیکاراگوئه از ظرفیت های گسترده ای در بخش های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی، برخوردارند و مقامات سیاسی و اقتصادی دو کشور می توانند این ظرفیت ها را به نفع پیشرفت و رفاه دو ملت فعال کنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تحریم ها و تهدیدهای آمریکا تأثیری در اراده ملت های مستقل و آزادیخواه جهان ندارد، گفت: نظام سلطه نمی تواند اراده خود را بر جمهوری اسلامی ایران و نیکاراگوئه تحمیل کند، چرا که دو کشور بر آرا و حمایت مردم اتکا دارند و همواره مقابل زیاده خواهی سلطه گران، ایستادگی کرده اند.

رئیسی گفت: ملت ایران به رغم موانع و مسائل، پیشرفت خود را متوقف نکرده و نخواهد کرد و اطمینان داریم نیکاراگوئه نیز بر تهدید و تحریم آمریکا غلبه خواهد کرد، چرا که امروز آمریکا در حال افول است و روز به روز ضعیف تر می شود.

دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه نیز در این گفت وگو خواستار تقویت و تحکیم روابط بین دو ملت و دو کشور ایران و نیکاراگوئه شد و گفت: اطمینان داریم دو کشور در کنار یکدیگر و دیگر کشورهای جهان که علیه امپریالیسم مبارزه می کنند، در راستا پیشرفت پیروز خواهند شد.

رئیس جمهور نیکاراگوئه گفت: کشورش در همه عرصه های بین المللی و در حمایت از حق حاکمیت ملت ایران در کنار جمهوری اسلامی ایران است و از حق اساسی ملت ایران در فرایند مذاکرات اخیر در وین حمایت می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1400 بروزرسانی: 14 اسفند 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1930

به "آمریکا در حال افول است و تهدیدهایش تاثیری در اراده ملت ها ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا در حال افول است و تهدیدهایش تاثیری در اراده ملت ها ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید