گزارش جنجالی نیوزویک درباره ارتش سری آمریکا

به گزارش ورزش من و تو، بر اساس یک گزارش جنجالی نشریه نیوزویک آمریکا که با استناد به نتایج یک تحقیقات دو ساله منتشر شده، ارتش آمریکا مشغول اداره یک ارتش مخفی با 60 هزار سرباز است که هیچ نظارتی از سوی کنگره این کشور روی آن وجود نداشته و دست کم 900 میلیون دلار سالانه برای آن بودجه صرف می نماید.

گزارش جنجالی نیوزویک درباره ارتش سری آمریکا

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، گزارش این مجله بر مبنای ده ها مورد درخواست دسترسی به اسناد بر مبنای قانون آزادی اطلاع رسانی، تحلیل 1600 رزومه و انتصابات شغلی، و مصاحبه ها با چند شخص دخیل تهیه شده و بیان می دارد که این ارتش مخفی به اجرای عملیاتهایی در سراسر آمریکا و خارج از این کشور چه به صورت اینترنتی و چه به شکل غیراینترنتی میپردازد و وظایفش شامل شکست دادن تکنولوژی های با پیچیدگی فزاینده می گردد.

گفته شده که نیمی از این نیرو شامل سربازان عملیات ویژه مشغول به اجرای عملیات در کشورهای سراسر دنیا شامل پاکستان، یمن، کشورهای حوزه غرب آفریقا و حتی کره شمالی و ایران است. دومین دسته عظیم در این ارتش را متخصصان اطلاعاتی دست اندرکار در جمع آوری اطلاعات، امور ضداطلاعات و زبانشناسان تشکیل می دهند. پرسنل دیگر این ارتش شامل یک ارتش سایبری است که طبق این گزارش درگیر در جنگ سایبری، جمع آوری اطلاعات و حتی کوشش برای دست کاری کردن رسانه های اجتماعی - کاری غیرقانونی که آمریکا کشورهای دیگر نظیر روسیه، چین و ایران را متهم به انجامش می نماید - است.

بر اساس این گزارش این برنامه تحت عنوان برنامه کاهش امضا شناخته شده و بر طبق برآورد 10 برابر عظیمتر از واحد عملیاتهای مخفی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا سیا است.

گزارش شده که بالغ بر 130 شرکت نیز در این برنامه دخیل بوده و به موجب آن حدود یک میلیارد دلار از پول مالیات دهندگان برای ایجاد اسناد جعلی، پرداخت صورت حسابها و مالیاتها، و ساخت هویتهای جعلی پیچیده صرف شده است. همچنین بانکها و شرکتهای کارتهای اعتباری نیز به هنگام فعالیتهای غیرقانونی سربازان این ارتش مخفی همچون پولشویی و کلاهبرداری نسبت به اعمال آنها چشم پوشی می نمایند.

در عین حال این برنامه بر اساس این گزارش شامل یک مولفه مهم برای شکست دادن سیستمهای مدرن بیومتریک و شناسایی همچون شناسایی چهره و اثر انگشت آن هم نه فقط مرتبط با خارج از آمریکا بلکه در داخل خود آمریکا است.

این برنامه مخفی به مجموعه پاسپورتها و ویزا واقعی، جعلی و خارجی های تغییر داده شده و همچنین به اصطلاح سیستم مدیریت تامین مخفی یک برنامه جدیدا گزارش شده برای ثبت هویتهای جعلی وارد شده به مکانیزمهای مورد استفاده اپراتورها، دستریس دارد. در عین حال اپراتورهای این ارتش مخفی علاوه بر تغییر دادن اسناد خارجی و شکست دادن سیستمهای امنیتی خارجی، به پایگاه های داده اداره مهاجرت و گمرکات آمریکا نیز دسترسی داشته و در این پایگاه ها تغییراتی را ایجاد می نمایند تا هویتهای جعلی در آنها تطبیق یافته و سربازان این برنامه بتوانند با امنیت بدون برانگیختن سوظن به آمریکا برگردند.

همچنین این ارتش مخفی شامل بخش برنامه های دسترسی ویژه است که حاوی اسراری درباره ابزارها و متدهای مورد استفاده برای فریب داده سیستمهای امنیتی خارجی و مولفه های شناسایی چهره و اثرانگشت است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1614

به "گزارش جنجالی نیوزویک درباره ارتش سری آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش جنجالی نیوزویک درباره ارتش سری آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید