کسری بودجه آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار رسید

به گزارش ورزش من و تو، بر اساس گزارشی که روز آدینه منتشر شده است، کسری بودجه آمریکا در سال اقتصادی اخیر به مرز 1 تریلیون دلار نزدیک شده است.

کسری بودجه آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار رسید

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، کسری بودجه آمریکا در امسال مالی این کشور افزایش یافته و به حدود 1 تریلیون دلار رسیده و به بالاترین میزان از سال 2012 تا کنون رسیده است.

افزایش کسری بودجه آمریکا در پی سیاست های دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در کاهش مالیات ها و افزایش هزینه ها روی می دهد.

وزارت خزانه داری آمریکا روز آدینه گزارش داد که فاصله کسری بودجه در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2019 با افزایش 26 درصدی به 984 میلیون دلار رسیده که به 4.6 درصد فراوری ناخالص داخلی این کشور رسیده است و در حال رسیدن به سطوحی تاریخی در دولت ترامپ است.

در 12 ماه سال مالی اخیر میزان هزینه های دولت فدرال آمریکا 8.2 درصد افزایش داشته و به 4.45 تریلیون دلار رسیده که بالاترین میزان از سال 2009 تا کنون بوده است. این افزایش هزینه ها در بخش های نظامی، بهداشت و درمان و آموزشی بوده است.

میزان درآمدهای دولت آمریکا نیز 4 درصد رشد داشته و به 3.46 تریلیون دلار رسیده است.

استیون منوشین وزیر خزانه داری آمریکا روز آدینه بیان کرد که رویکرد مالی ترامپ در حال کار کردن است و برای آنکه آمریکا در جهت مالی پایداری قرار بگیرد باید هزینه های بیفایده و غیر مسئولانه قطع گردد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 516

به "کسری بودجه آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسری بودجه آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید