تور روسیه: پرواز هواپیمای جاسوسی انگلیس نزدیک دژ موشکی روسیه

به گزارش ورزش من و تو، نشریه وابسته به وزارت دفاع انگلیس از پرواز هواپیمای جاسوسی این کشور نزدیک دژ موشکی روسیه اطلاع داد.

تور روسیه: پرواز هواپیمای جاسوسی انگلیس نزدیک دژ موشکی روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رسانه وزارت دفاع انگلیس روز سه شنبه از پرواز یک فروند هواپیمای جاسوسی انگلیس نزدیک کالینینگراد دژ موشکی روسیه اطلاع داد.

به نوشته وبگاه دیفنس جورنال یک هواپیمای جاسوسی آرسی-135 در روزهای اخیر نزدیک مرز روسیه و منطقه کالینینگراد گشت زنی نموده است.

این نشریه به نقل از منابع آگاه نوشت که این پروازها بخشی از فعالیت های جمع آوری اطلاعات هستند و روسیه از این پروازها آگاه است. این هواپیمای جاسوسی برای انجام ماموریت های جاسوسی طراحی شده است. هواپیماهای جاسوسی انگلیس بر فراز دریای سیاه و دریای بالتیک ماموریت انجام می دهند.

آر سی-135 یک هواپیمای مخصوص نظارت الکترونیکی است که می تواند در هرگونه شرایط آب و هوایی در ماموریت های راهبردی و تاکتیکی به کار گرفته گردد. حسگرهای این هواپیما علائم الکترونیکی دستگاه های ارتباطی، رادار و سایر سامانه ها را جذب می نمایند.

استقرار انواع سامانه های موشکی روسیه از جمله سامانه موشک زمین به هوای اس-400 و سامانه موشکی اسکندر در کالینینگراد روسیه موجب نگرانی ناتو است. این منطقه از زمان شروع جنگ سرد محل سرفرماندهی ناوگان بالتیک اتحاد جماهیر شوروی سابق بوده و دارای اهمیت راهبردی است.

کالینینگراد که درمنطقه بالتیک بین کشورهای لیتوانی و لهستان واقع شده است. کرملین بارها اعلام نموده بود که میخواهد در کالینینگراد سامانه موشکی اسکندر را مستقر کند تا با سامانه دفاعی موشکی آمریکا و ناتو در اروپای شرقی مقابله کند.

این در حالی است که نیروی هوایی آمریکا از تاسیس نخستین پایگاه دائمی ویژه استقرار جنگنده های اف-35 خود در قاره اروپا اطلاع داده است. قرار است تا چندی دیگر نخستین اسکاداران از جنگنده های اف-35 آمریکا در پایگاه هوایی لیکن هیث در انگلیس مستقر شوند. انگلیس نیز با استقبال از این برنامه پنتاگون اعلام نموده که در برنامه آموزش و آمادگی های رزمی کنار نیروی هوایی آمریکا مستقر در اروپا خواهد بود. قرار است 27 جنگنده اف-35 و 60 پرسنل نظامی در این پایگاه هوایی در انگلیس مستقر شوند.

نیروی هوایی آمریکا در اقدام هماهنگ با ناتو میخواهد پرواز جاسوسی خود را نزدیک حریم هوایی روسیه افزایش دهد. روسیه تا به امروز به تاسیس این پایگاه ویژه استقرار جنگنده های اف-35 آمریکا در انگلیس واکنشی نشان نداده است، اما به یقین تحرکات نظامی آمریکا نزدیک مرزهای خود را تحمل نخواهد کرد.

نیروی هوایی روسیه در روزها و هفته های گذشته در چند نوبت در ماموریت های پیروز با عملیات واکنش سریع مانع انجام ماموریت گشت های هوایی آمریکا و ناتو نزدیک حریم هوایی خود شده است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 دی 1400 بروزرسانی: 6 دی 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1856

به "تور روسیه: پرواز هواپیمای جاسوسی انگلیس نزدیک دژ موشکی روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور روسیه: پرواز هواپیمای جاسوسی انگلیس نزدیک دژ موشکی روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید