وزیر دفاع سابق موریتانی رسما پیروز انتخابات شد

به گزارش ورزش من و تو، کمیته مرکزی انتخابات موریتانی رسما پیروزی محمد ولد الغزوانی وزیر دفاع سابق و دست راستی محمد ولد عبدالعزیز رئیس جمهور فعلی را اعلام کرد.

وزیر دفاع سابق موریتانی رسما پیروز انتخابات شد

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، کمیته مرکزی انتخابات موریتانی اعلام کرد که ولد الغزوانی با کسب 52.01 درصد آرا، پیروز انتخابات شد.

ولد بلال رئیس کمیته مذکور در یک کنفرانس خبری با اعلام این خبر گفت که این انتخابات پیروزی برای ملت موریتانی و تقویت دموکراسی در کشور است.

وی تأکید کرد که این کمیته انتخابات شفافی را برگزار کرد که باب انتقال مسالمت آمیز قدرت در کشور را گشود.

بنابر گزارش خبرگزاری آناتولی، میزان مشارکت در این انتخابات 66/62 درصد اعلام شده است.

چهار نفر از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری موریتانی روز یکشنبه(دیروز) پس از آنکه الغزوانی پیروزی خود در انتخابات را اعلام، با نتایج این انتخابات مخالفت کردند.

بیرام ولد اعبید، سیدی محمد ولد بوبکر، محمد ولد مولود و کان حامدینو اعلام کردند که این انتخابات بیانگر خواسته مردم نیست و با نتایج آن مخالف هستند.

الغزوانی(62 ساله) وزیر دفاع سابق و از نزدیکان محمد ولد عبدالعزیز است. وی در کارنامه خود تصدی مناصب نظامی از جمله ریاست ستاد مشترک ارتش در سال 2009 و فرماندهی کل ارتش در سال 2013 را دارد.

عبدالعزیز پیش از برگزاری انتخابات در سخنانی گفته بود که پیروزی یکی از پنج رقیب ولد الغزوانی در انتخابات، می تواند کشور را به عقب بازگرداند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 239

به "وزیر دفاع سابق موریتانی رسما پیروز انتخابات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر دفاع سابق موریتانی رسما پیروز انتخابات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید