پنتاگون: تا 25 درصد خروج آمریکا از افغانستان تکمیل شده است

به گزارش ورزش من و تو، فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه خبر داد که تا 25 درصد خروج آمریکا از افغانستان تکمیل شده است.

پنتاگون: تا 25 درصد خروج آمریکا از افغانستان تکمیل شده است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کنت مک کنزی فرمانده نیروهای تروریستی آمریکا در منطقه گفت که خروج آمریکا از افغانستان تا کنون حداقل 16 درصد و حداکثر 25 درصد تکمیل شده است.

ضرب الاجل ارتش آمریکا برای خروج از افغانستان تا 11 سپتامبر بوده و تا این تاریخ، دو هزار و 500 نظامی ارتش آمریکا و 16 هزار پیمانکار نظامی و صدها تن تجهیزاتی که داخل افغانستان بوده باید از این کشور خارج شوند.

چند روز پیش بود که جو بایدن رئیس جمهور آمریکا دستور خروج نظامیان آمریکایی که در افغانستان حضور داشتند را صادر کرد تا پس از 20 سال از حمله ارتش آمریکا به این کشور و در سالگرد حملات 11 سپتامبر 2001، آمریکا رسما خروج خود از افغانستان را اعلام کند.

وزارت دفاع آمریکا گام های خروج خود از افغانستان را به دلایل امنیتی به صورت تقریبی و حدودی اعلام می کند. ارتش آمریکا با این شیوه قصد دارد تا نیروهای خود را در خطر گروه هایی نظیر طالبان یا دیگر گروه های مخالف حضور آمریکا در افغانستان قرار ندهد و بدین وسیله با کمترین تلفات به یکی از طولانی ترین جنگ های آمریکا پایان دهد.

ژنرال کنت مک کنزی فرمانده نیروهای تروریستی آمریکایی در منطقه در ادامه سخنانش خبر داد که از زمان دستور رئیس جمهور آمریکا برای خروج از افغانستان، کنترل پنج تاسیسات نظامی به نیروهای افغانستانی منتقل شده و تجهیزاتی معادل یک صد و شصت هواپیمای باری C-17 جا به جا شده است.

پایگاه هایی که کنترل آنها به نیروهای افغانستانی منتقل شده شامل پایگاه هوایی قندهار است که دومین پایگاه نظامی بزرگ آمریکا در این کشور به شمار می آید.

پنتاگون همچنین برای خروج ایمن نیروهای آمریکایی از افغانستان اقدام به اعزام بمب افکن ها و دیگر تجهیزات نظامی به منطقه کرده تا نیروهای آمریکایی و ناتو هنگام خروج از این کشور در امنیت باشند.

جان کربی سخنگوی وزارت دفاع آمریکا نیز شامگاه دوشنبه خبر داده بود که حدود نیمی از نیروهای آمریکایی از افغانستان خارج شده اند.

وی که در کنفرانس خبری پنتاگون صحبت می کرد، افزود: خروج ما از افغانستان به معنای خروج از منطقه نیست.

کربی تاکید کرد: همچنان حضور نظامی گسترده در خاورمیانه را حفظ خواهیم کرد.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا در 14 ماه آوریل، اعلام کرد که خروج 3هزار سرباز باقی مانده آمریکا از افغانستان تا 11 ماه سپتامبر تکمیل خواهد شد. بر اساس گزارش ها، پنتاگون تا به امروز پنج مرکز نظامی و 5 هزار دستگاه تجهیزاتی را به نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان تحویل داده است.

همچنین به دستور لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا، این کشور شش بمب افکن 52-B و دوازده ففرایند جنگنده F-18 و 600 نیروی ویژه را به منظور تسهیل فرایند خروج سربازانش را به افغانستان فرستاده است.

چند روز پیش نیز اسپانیا اعلام کرد نیروهای این کشور همزمان با خروج نظامیان خارجی خاک افغانستان را ترک کردند.

بر اساس گزارش رسانه ها، 24 نظامی زن و مرد اسپانیایی با استقبال فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا و همچنین مارگاریتا روبلز وزیر دفاع این کشور وارد فرودگاه نظامی مادرید شدند.

وزیر دفاع اسپانیا گفت با بازگشت آخرین نظامی، ماموریت افغانستان به اتمام رسیده است.

وی همچنین در پیامی توئیتری ماموریت افغانستان را یکی از دشوارترین ماموریت های تاریخ معاصر این کشور بیان کرد.

102 نظامی اسپانیا از سال 2001 و در قالب ماموریت ناتو در افغانستان کشته شدند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1654

به "پنتاگون: تا 25 درصد خروج آمریکا از افغانستان تکمیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنتاگون: تا 25 درصد خروج آمریکا از افغانستان تکمیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید