وام ازدواج 100 میلیونی می گردد؟

به گزارش ورزش من و تو، در لایحه بودجه سال آینده برای وام ازدواج مبلغ 50 میلیون تومانی درنظر گرفته شده، اما کمیسیون اجتماعی مجلس از تصویب افزایش این وام به 100 میلیون تومان در این کمیسیون خبر داده است و این سوال را ایجاد نموده که احتمال افزایش 2 برابری وام ازدواج برای سال آینده وجود دارد؟

وام ازدواج 100 میلیونی می گردد؟

به گزارش ایسنا، وام ازدواج یکی از وام های پرتقاضاست که با وجود تورم زیاد در اقتصاد کشورمان، چشم جوانان به این مبلغ ناچیز دوخته شده است تا بتوانند با آن مقدار بسیار کمی از مسائل خود را برطرف نمایند.

در این بین هر ساله توقع دارند که با افزایش تورم و تداوم مسائل مالی بر مبلغ وام ازدواج افزوده گردد تا تاثیر حداقلی داشته باشد که هر ساله در بودجه کشور بانک مرکزی و دولت مکلف می شوند تا درصدی از وام های پرداختی خود را به این موضوع اختصاص بدهند.

پیش از ارائه لایحه بودجه سال 1400، گفته هایی مطرح شد مبنی براینکه وام ازدواج از 50 به 70 میلیون تومان افزایش می یابد، اما پس از تقدیم لایحه به مجلس و آنالیز جزئیات آن، تعیین شد که وام ازدواج در سال آینده نسبت به امسال تغییری نکرده و همان 50 میلیون تومان باقی مانده است.

در ادامه آنالیز لایحه بودجه سال آینده در مجلس، کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد افزایش مبلغ این وام به 100 میلیون تومان را مطرح نمود که در این کمیسیون تصویب شد. همچنین، بازپرداخت وام ازدواج از 7 به 10 سال افزایش یافت.

این در حالی است که طبق بودجه سال آینده، تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برای هر یک از زوج ها در سال آینده 50 میلیون تومان با دوره بازپرداخت هفت ساله و با اخذ یک ضامن معتبر و سفته اجرایی می گردد.

اما در این بین افزایش وام ازدواج به تصویب و تایید کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی احتیاج دارد به گونه ای که نائب رئیس فراکسیون زنان احتمال تصویب وام 100 میلیونی ازدواج را کم می داند.

منبع: فرارو
انتشار: 6 بهمن 1399 بروزرسانی: 6 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1347

به "وام ازدواج 100 میلیونی می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام ازدواج 100 میلیونی می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید