هیچ تهدید مستقیمی از سوی طالبان روسیه را تهدید نمی کند

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از تاس، دیمیتری زیرنوف سفیر روسیه در کابل با اعلام اینکه هیچ تهدید مستقیمی از سوی طالبان روسیه را تهدید نمی کند گفت: هیچ تهدید سریع و مستقیمی علیه روسیه وجود ندارد زیرا طالبان قدرت کافی برای تسخیر کابل و یا دیگر شهرهای عظیم و مهم افغانستان را ندارد.

هیچ تهدید مستقیمی از سوی طالبان روسیه را تهدید نمی کند

زیرنوف در شرح شرایط موجود در افغانستان بویژه کابل گفت: در اینجا تهدیدهای تروریستی افزایش یافته و روشن است که این شهر مرکز یک کشور در حالت جنگ است. با این وجود، از ماه مه تا به امروز هیچ تغییر جدی که گویای بدتر شدن شرایط در کابل باشد مشاهده نشده است.

وی در ادامه گفت: سفرای کشورهای روسیه، آمریکا، چین و پاکستان در حال همکاری برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان هستند. ما سیاستی را دنبال می کنیم تا طرفین درگیری را به گفتگوهای نتیجه گرا که به جنگ داخلی در افغانستان خاتمه می دهد، ترغیب کنیم.

به گزارش خبرنگاران، خروج غیرمسئولانه آمریکا از افغانستان موجب شده تا شدت خشونت ها در افغانستان افزایش بیابد. در این میان گروه طالبان از اواسط اردیبهشت ماه سال جاری حملات خود را در چند جبهه مهم شروع کرد و اکنون مدعی است که بیش از 80 ولسوالی از مجموع 421 ولسوالی افغانستان را در اختیار دارد.

در حالی که دولت افغانستان ادعای طالبان را رد می نماید، تایید ادعای هیچ یک از طرفین به طور مستقل ممکن نیست. نماینده ویژه سازمان ملل در امور افغانستان اما گفته است که حدود 50 ولسوالی اکنون در تصرف طالبان است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1697

به "هیچ تهدید مستقیمی از سوی طالبان روسیه را تهدید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ تهدید مستقیمی از سوی طالبان روسیه را تهدید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید