مهمترین سیگنال های بازار جهانی ، اتفاقات احتمالی برای دلار و طلا

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران، علی حیدری، تحلیلگر بازارهای اقتصادی در تحلیل هایی به صورت منظم به فرایند هفتگی بازارها می پردازد و از احتمالا این بازارها می نویسد.

مهمترین سیگنال های بازار جهانی ، اتفاقات احتمالی برای دلار و طلا

او نوشته است که در هفته جاری دو بانک عظیم اروپا و امریکا نشست خبری دارند، خانم لگارد پس از اینکه هفته گذشته از برنامه خرید اوراق قرضه حمایت کرد احتمالا این هفته با لحنی آرام تر درباره اقتصاد اروپا سخن خواهد گفت.

دلار امریکا: کاهش نرخ بیکاری امریکا هفته گذشته سرمایه گذاران را شوکه کرد. نشست بانک مرکزی امریکا این هفته مرکز توجهات بازار است و احتمالا بانک رزو امریکا نرخ بهره را تغییر ندهد و در نزدیک عدد صفر نگه دارد.

بانک مرکزی امریکا معتقد است که قیمت ها در حالت ثابت و نرخ رشد شاغلین رویه رو به رشد است. فعالان دلار امریکا نوسانات شدید در زمان نشست خبری رئیس فدرال رزرو امریکا را ملاک معاملات روزانه خود قرار می دهند.

اگر نشست فدرال رزرو با ابهامات و شک و تردید به انتها برسد خوشبینی سرمایه گذاران به اقتصاد جهانی را شکننده خواهد نمود و بیشتر ارزها با جهش های قیمتی به فرایندهای نامشخص روی می آورند.

یورو: همانگونه که هفته قبل پیش بینی کردم یورو فرایند صعودی داشت و به بسته یاری بانک مرکزی اروپا واکنش مثبت نشان داد. طبق انتظارات بانک مرکزی اروپا خرید اوراق قرضه یا تزریق پول را تا انتها ژوئن 2021 ادامه می دهد.

البته میزان یاری پولی به اعضا بستگی به توافق در اتحادیه اروپا دارد که چگونگی این توافق فعلا در ابهام است. برای نرخ برابری دلار به یورو نوسان قیمت 1.1064 تا 1.1404 با احتمال فرایند نزولی در بیشتر را می توان متصور شد.

پوند انگلستان: پوند انگلستان در کشمکش بین جانسون و اروپا قرار گرفته است. این هفته پوند علی رغم سکوت آماری ولی نوسانات نسبتا شدید خواهد داشت و به احتمال در محدوده قیمتی 1.2504 تا 1.2804 و بیشتر به سمت فرایند نزولی حرکت کند.

فرانک سوئیس: محدوده نوسانی بین دلار امریکا و فرانک سوئیس احتمالا در بازه 0.9504 تا 0.9784 و در بیشتر مواقع با صعود آرام همراه است.

ین ژاپن: دولت ژاپن به احتمال بسته حمایتی دیگری نیز روانه بازارش خواهد نمود این خبر یعنی جهش قیمت جفت ارز دلار امریکا و ین ژاپن تا محدوده 111.50 اتفاق می افتد. هر چند این هفته انتظار نوسان قیمتی بین 108.04 تا 110.04 با فرایند صعودی آرام احتمال دارد.

دلار استرالیا: از نظر قیمت هر چند دلار استرالیا توانست به اوج شش ماه گذشته خود بازگردد اما این احتمال وجود دارد که در نیمه دوم سال 2020 رشد مالی استرالیا به 0.3 درصد برسد. این یعنی رکود 1991 میلادی تکرار می گردد.

دولت استرالیا به دلیل همراهی ایالات متحده در متهم سازی چین درباره ویروس کرونا، به احتمال زیاد با جریمه های تعرفه ای از سوی دولت چین روبرو خواهد شد. از این رو هر نوع وضع تعرفه بر محصولات کشاورزی و معدنی استرالیا از سوی چین فشار فروش زیادی به ارز استرالیا وارد می نماید.

نوسان قیمت جفت ارز دلار استرالیا و دلار امریکا در محدوده 0.6850 تا 0.7050 احتمال دارد.

دلار کانادا: درصورت تداوم خوشبنی به افزایش قیمت نفت در بازار به احتمال زیاد جفت ارز دلار امریکا و دلار کانادا تا محدوده 1.3350 کاهش قیمت خواهند داشت و در غیر این صورت این جفت ارز به محدوده قیمتی 1.3804 بازخواهند گشت.

دلار نیوزلند: هرگونه تنش بین چین و امریکا سبب می گردد که فرایند جفت ارز دلارنیوزلند و دلارامریکا نزولی و به 0.6304 نزدیک گردد. درغیر این صورت این جفت ارز در محدوده یازه قیمتی نوسان خواهند داشت.

اونس طلا: سایت کیتکو این هفته از تردید و شک سرمایه گذاران در حیطه بین الملل سخن گفته است ولی در نظر سنجی کلی رغبت سرمایه گذاران به خرید طلا را عنوان می نماید. البته نظر شخصی، فرایند اونس در بیشتر ایام هفته به احتمال نزولی است و محدوده قیمتی 1630 تا 1724 برای اونس طلا احتمال دارد.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1010

به "مهمترین سیگنال های بازار جهانی ، اتفاقات احتمالی برای دلار و طلا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمترین سیگنال های بازار جهانی ، اتفاقات احتمالی برای دلار و طلا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید