لزوم توجه جدی تر صنایع بزرگ به مدیریت مصرف انرژی همزمان با کاهش دما

به گزارش ورزش من و تو، تهران (پانا) - معاون هماهنگی توزیع شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران گفت که با توجه به پیش بینی کاهش دما طی روزهای آینده صنایع بزرگ باید بیشتر برای مدیریت مصرف همکاری کنند.

لزوم توجه جدی تر صنایع بزرگ به مدیریت مصرف انرژی همزمان با کاهش دما

به گزارش ایرنا، غلامعلی رخشانی مهر روز شنبه در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه ها، صنایع و مدریت مصرف انرژی که به صورت آنلاین برگزار گشت، افزود: باید برای ورود جبهه هوای سرد در روزهای آینده آماده شده و اقدام های لازم را به عمل آورد.

وی ادامه داد: بررسی ها نشانگر آن است که در پنجشنبه شاهد کاهش مصرف برق بودیم که به دلیل برنامه های همزمان وسراسری تعدیل روشنایی ها و مبارزه با مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و... بوده است.

به گفته رخشانی مهر به دلیل آنکه در روزهای آینده و براساس پیش بینی ها جبهه هوای سردی وارد کشور خواهد شد، علاوه بر تداوم اجرای برنامه های مذکور، برنامه های جداگانه ای برای مدیریت انرژی در شب و روز به اجرا در خواهد آمد.

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: باید در این خصوص با صنایع بیشترین میزان هماهنگی را داشت به ویژه با صنایع پر مصرف فولاد و سیمان این هماهنگی ها باید بیشتر باشد.

پیشتر مدیرعامل شرکت توانیر گفت: 10 درصد صرفه جویی معادل 70 میلیون متر مکعب سوخت مورد نیاز نیروگاه ها است که شرایط پایدار را برای تامین برق مورد نیاز فراهم می کند.

متولی زاده با بیان اینکه حجم سوخت تحویلی به نیروگاه ها تغییر محسوسی نداشته است، ادامه داد: افزایش 4.5 درصدی عرضه انرژی به بخش صنعت به همین میزان مصرف سوخت را افزایش داد.

مدیرعامل توانیر راندمان نیروگاه های حرارتی کشور را بالاتر از میانه جهانی دانست.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 شهریور 1400 بروزرسانی: 1 شهریور 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1717

به "لزوم توجه جدی تر صنایع بزرگ به مدیریت مصرف انرژی همزمان با کاهش دما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم توجه جدی تر صنایع بزرگ به مدیریت مصرف انرژی همزمان با کاهش دما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید