سقف معافیت مالیاتیِ سال آینده 7 میلیون

به گزارش ورزش من و تو، سقف معافیت مالیاتی سال آینده در لایحه بودجه فقط هفت میلیون تومان است.

سقف معافیت مالیاتیِ سال آینده 7 میلیون

به گزارش ایلنا، دولت در لایحه بودجه 1401، سقف معافیت مالیاتی حقوق را 7 میلیون تومان در نظر گرفته است؛ اگر این سقف معافیت در مجلس به تصویب برسد، مزدبگیرانی که بالای 7 میلیون تومان حقوق ماهانه دارند، بایستی پلکانی مالیات بپردازند.

نادر مرادی (فعال کارگری) با انتقاد از سقف پایین معافیت مالیاتی می گوید: سقف معافیت مالیات بر حقوق باید افزایش یابد؛ 7 میلیون تومان اصلاً عادلانه نیست آنهم زمانی که خط فقر و سبد معیشت حداقلی بسیار بیشتر از 14 میلیون تومان است.

به گفته وی، چرا مزدبگیری که زیر خط فقر عایدی دارد و با دستمزد دریافتی نمی تواند اجاره خانه بدهد، به دولت مالیات بپردازد؟

مرادی با تاکید بر جلوگیری از فرار های مالیاتی نجومی بگیران و صاحبان سرمایه های انبوه و مستغلات می گوید: دارندگان ثروت های آنچنانی معمولاً از پرداخت مالیات و سهم بیت المال فرار می نمایند؛ دولت و مجلس متاسفانه فقط در پی گرفتن مالیات از حقوق بگیران هستند؛ این در حالیست که هنوز نتوانسته اند مالیات بر مستغلات لاکچری یا خانه های خالی را اجرایی نمایند.

این فعال کارگری در خاتمه می گوید: باید سقف معافیت مالیاتی سال آینده را به مقدار خط فقر در نظر بگیرند؛ هر مزدبگیری که زیر خط فقر حداقلی دستمزد می گیرد بایستی از مالیات معاف باشد؛ لذا پیشنهاد ما این است که این سقف را دوبرابر نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 14 دی 1401 بروزرسانی: 14 دی 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2138

به "سقف معافیت مالیاتیِ سال آینده 7 میلیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف معافیت مالیاتیِ سال آینده 7 میلیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید