سفیر روسیه: در تحویل S400 به ایران هیچ مسئله ای نداریم

به گزارش ورزش من و تو، سفیر روسیه در تهران می گوید که مسکو در تحویل اس 400 به ایران مسئله ای ندارد.

سفیر روسیه: در تحویل S400 به ایران هیچ مسئله ای نداریم

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، لوان جاگاریان، سفیر روسیه در تهران در خصوص اینکه آیا تهدیدات آمریکا باعث عدم همکاری تسلیحاتی روسیه با ایران خواهد شد یا نه، گفت: به هیچ وجه، معاون وزیر امور خارجه روسیه هم خاطرنشان کرد که ما از تهدیدهای آمریکا نمی ترسیم و بر تعهدات خود پایبند خواهیم بود و اگر طرف ایرانی پیشنهادات خاصی را در خصوص خرید سلاح از روسیه دارد، ما آمادگی داریم بعد از 18 اکتبر به دقت پیشنهادات طرف ایرانی را پیگیری کنیم.

وی در مصاحبه با روزنامه رسالت گفت: همانطور که می دانید اس300 تحویل داده شد. روسیه برای تحویل اس400 هم مسئله ای ندارد و از ابتدا هم مسئله ای نبود.

سفیر روسیه در خصوص تحولات اخیر گفت: از ابتدا و فورا بعد از آن که ترامپ در ماه می سال 2018 خاطرنشان کرد از برجام خارج می گردد، ما به طور سخت علیه آمریکا موضع گرفتیم و از سه کشور اروپایی خواستیم در کنار ما باشند تا با کوشش یکدیگر برجام را حفظ کنیم. از طرفی بحث هایی طی جلسات شورای امنیت مطرح شد؛ به طور مثال در ماه اوت که اندونزی ریاست شورا را به عهده داشت و پس از آن نیجریه، امیدوار هستیم در ماه اکتبر که روسیه ریاست را بر عهده بگیرد بتوانیم این فرایند مقابله با زیاده خواهی آمریکا را دنبال کنیم و مانند دوره قبل که روسیه، اندونزی، نیجریه و سایر کشورها از جمله چین و سه کشور اروپایی در مقابل فشار آمریکا سخت ایستاده و مقاومت کردند و در نهایت توانستیم پیروز شویم.

جاگاریان گفت: اما موضوعی که می خواهم به آن اشاره کنم بسیار مهم است، سه کشور اروپایی از آمریکا حمایت نکردند اما باز هم همان ها از فعالیت منطقه ای ایران انتقاد می نمایند، از طرفی می گویند که لغو تحریم سلاح به ایران باید انجام گردد و از طرف دیگر می گویند فعالیت های ایران نباید ادامه داشته باشد اما ما از همان ابتدا گفتیم که از روز 19 اکتبر هیچ مسئله ای برای فروش سلاح به ایران نیست.

سفیر روسیه درباره انتخابات آمریکا گفت: هر فردی در آمریکا انتخاب گردد برای ما تفاوتی ندارد. در گذشته ادعا می کردند که روسیه در انتخابات آمریکا دخالت نموده و به ترامپ توجه کردید، چراکه او منافع روسیه را دنبال می نماید اما در زمان ترامپ روابط ما با آمریکا به پایین ترین سطح رسیده است. ترامپ از تمام قراردادهای دوجانبه خارج شده و دو کنسولگری ما را هم مسدود کرد و ملک روسیه را به صورت غیرقانونی تصرف نموده اند. بایدن هم که مدام ادعا می نماید اگر من شکست بخورم مقصر روسیه است! من اصلا تفسیری ندارم. دموکرات ها آدم های عجیب و غریبی هستند.

وی اضافه نمود: روسیه ترجیحی ندارد. مردم آمریکا به هرکس رأی دهند با او کار می کنیم و چاره ای هم نیست چراکه هیچ کدام قابل اعتماد نیستند.

جاگاریان ادامه داد: همه ما در مناقشات منطقه و سایر نقاط دنیا، قربانی مبارزات داخلی آمریکا شدیم. در حالی که به جای این که در امور خارجی کشورهای مستقل مانند ایران، روسیه، ونزوئلا و چین و … دخالت نمایند، باید بیشتر بر مسائل داخلی خودشان متمرکز شوند. اکنون نزدیکه به 6 میلیون نفر در آمریکا به کرونا مبتلا شدند و بیش از 200 هزار نفر جان خود را از دست داد ه اند و به دلیل تفکرات نژادپرستی و بی نظمی کامل است که در برخی از شهرهای آمریکا برقرار است. به طور مثال آمریکایی ها از بلاروس انتقاد می نمایند و حتی در کشورهای اروپایی هم تظاهرات ضد دولتی برگزار می نمایند لذا برخورد با مسائل از سوی آن ها دوگانه است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1190

به "سفیر روسیه: در تحویل S400 به ایران هیچ مسئله ای نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفیر روسیه: در تحویل S400 به ایران هیچ مسئله ای نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید