دکتر جلیلی: اروپا و آمریکا برای فشار به ایران تقسیم کار نموده اند، مکرون پس از ملاقات با وزیرامورخارجه ما در فرانسه از ترامپ تشکر کرد که فشارهایش جواب داده است

به گزارش ورزش من و تو، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام شب گذشته میهمان نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین بود و با اشاره به اظهارات اخیر سران کشور های اروپایی در نیویورک، به سخنان آنان واکنش نشان داد.

دکتر جلیلی: اروپا و آمریکا برای فشار به ایران تقسیم کار نموده اند، مکرون پس از ملاقات با وزیرامورخارجه ما در فرانسه از ترامپ تشکر کرد که فشارهایش جواب داده است

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، عضو شورای راهبردی سیاست خارجی کشورمان با شرح این نکته که میان اروپا و آمریکا برای اعمال فشار ها تقسیم کار اجرا شده است، گفت: از یک سو آمریکا با خروج از برجام فشار حداکثری را اعمال میکند و از سوی دیگر نقش اروپا آنست که مانع پاسخ ما به این فشار ها گردد. اروپایی ها از تیرماه سال گذشته وعده کانال اقتصادی را بیان کردند، ولی پس از گذشت پانزده ماه انجام نشد. وعده چند میلیاردی اروپا مشروط به اجازه آمریکا یعنی فشار اروپایی به ایران برای پذیرش فشار های آمریکا.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی توضیح داد: وزیر امورخارجه ما به بکمکتز فرانسه میرود و رئیس جمهور همزمان بیان میکند که حاضر است برای منافع کشور مصاحبه کند، اما در همان زمان مکرون در نشست خبری مشترک با رئیس رژیم آمریکا اعلام میکند: امروز چرخ های اقتصاد ایران کند شده و این از آثار مثبت تحریم هاست. و سپس ادامه میدهد: دیدگاه مشترک آمریکا و فرانسه این است: اعمال فشار و متعاقبا معین شرط برای بهبود یک توافق.

وی در پرسشی بیان کرد: سوال آنجاست که وقتی رئیس جمهور فرانسه در کنار ترامپ می ایستد و فشار های او علیه مردم ایران را تحسین میکند، چطور میتوان به او اعتماد کرد؟! همین ماکرون هفته پیش در مجمع عمومی سازمان ملل ایران را متهم به اتخاذ راهبرد فشار حداکثری در منطقه میکند درحالی که آمریکایی ها رسما اعلام میکنند راهبرد آن ها فشار حداکثری علیه ملت ایران است.

وی اضافه کرد: وقتی این مسائل بیان میگردد بعضی میگویند چرا به مذاکرات با مکرون تعریض زده میگردد؛ این تعریض نیست! این عین سخنان رئیس جمهور فرانسه در کنار ترامپ است.

دکتر جلیلی درخصوص اظهارات نخست وزیر انگلیس نیز ابراز داشت: جانسون در نیویورک با رئیس جمهور ملاقات میکند و همان زمان در مصاحبه ای اعلام نمود: من فکر میکنم کسیکه بتواند توافق بهتری انجام دهد، مردی که میداند چگونه شریک پر دردسری مانند ایران را به راه بیاورد، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکاست؛ بنابراین کاملا صادقانه میگویم که امیدوارم توافق ترامپ وجود داشته باشد.

نماینده رهبرانقلاب در شورایعالی امنیت ملی با اشاره به بیانیه مشترک انگلیس، فرانسه و آلمان در نیویورک علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: این سه کشور در کنار آمریکا و علیه ملت ایران در نیویورک بیانیه صادر کردند که ایران باید مذاکرات جدیدی را در موضوعات محدودیت های هسته ای پس از سال 2025، توان موشکی و امنیت منطقه ای بپذیرد. پذیرش مصاحبه در موضوع موشکی یعنی اگر برای فشار حداکثری پهپاد آمریکایی وارد قلمرو شما بگردد، شما اگر بخواهید هم نتوانید اقدام لازم در دفاع از امنیت کشور خود را انجام دهید.

عضو شورای راهبردی سیاست خارجی گفت: وقتی گفته میگردد سایه به سایه باید مسائل کشور را پیگیری کرد، برای آنست که آب را از سراب تشخیص داد.

جلیلی توضیح داد: سال گذشته که فروش نفت از دغدغه های مهم کشور بود، آنالیز مفصلی را دوستان جوان انجام دادند و پیشنهاد کردند با توسعه پتروپالایشگاه ها میتوان بی احتیاج از خام فروشی و فروش نفت در بلندمدت شد. بحمدلله پس از یکسال کار کارشناسی، آن طرح در مجلس تصویب شد و باید کمک کرد تا به خوبی اجرا گردد. در عرصه های مختلف با ابتکار و اتکا به جوانان میتوان برای حل مسائل چاره جویی کرد و مسئولان را کمک داد. راه پیشرفت کشور نه اعتماد به اروپا بلکه اتکا به توان داخلی است و دلخوشی به اروپا و آمریکا دنبال سراب دویدن است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 410

به "دکتر جلیلی: اروپا و آمریکا برای فشار به ایران تقسیم کار نموده اند، مکرون پس از ملاقات با وزیرامورخارجه ما در فرانسه از ترامپ تشکر کرد که فشارهایش جواب داده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکتر جلیلی: اروپا و آمریکا برای فشار به ایران تقسیم کار نموده اند، مکرون پس از ملاقات با وزیرامورخارجه ما در فرانسه از ترامپ تشکر کرد که فشارهایش جواب داده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید