خبرنگاران توسعه ظرفیت امداد و نجات در تهران لازم است

به گزارش ورزش من و تو، تهران- خبرنگاران- رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برضرورت توسعه ظرفیت امداد و نجات و ارتقا سطح آمادگی شهر تهران با همکاری جمعیت هلال احمر تاکید نمود.

خبرنگاران توسعه ظرفیت امداد و نجات در تهران لازم است

به گزارش خبرنگاران، رضا کرمی محمدی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی و افزایش زمینه های همکاری سازمان مدیریت بحران شهر تهران و جمعیت هلال احمر استان تهران، باتاکید بر ضرورت بهره گیری بیشتر از ظرفیت پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران در شهر تهران، گفت: لازم است که زیرساخت های امداد و نجات در تهران گسترش پیدا کند. چرا که باتوجه به گستردگی پایتخت ذخیره سازی مناسب تجهیزات و امکانات امدادی برای پاسخگویی به سوانح و حوادث مختلف امری لازم است.

وی با بیان اینکه در این زمینه لازم است که ظرفیت های موجود مدیریت شهری نیز با هدف هم افزایی توان آمادگی و مقابله در شهر تهران مورد توجه قرار گیرد، گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از سال های گذشته همکاری گسترده ای با جمعیت هلال احمر استان تهران داشته و بعضی از واحدهای هلال احمر با هدف خدمات رسانی مطلوب به شهروندان به منظور تسریع در ارائه خدمات امدادی در سطح شهر تهران در پایگاه های مدیریت بحران مستقر شده اند، ما همچنان از افزایش همکاری ها استقبال می کنیم و البته آن را یک ضرورت برای تهران نیز می دانیم.

کرمی محمدی با اشاره به اهداف مشترک جمعیت هلال احمر و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در ارائه آموزش به شهروندان گفت: یکی از اقدامات آموزشی سازمان مدیریت بحران تهران اجرای طرح مدرسه آماده و ارائه آموزش های مختلف به شهروندان در فضای مجازی است. این آموزش ها متناسب با سن، تحصیلات و ... نیز در نظر دریافت فرصت شهروندان برای فراگیری تهیه و در سامانه شهرآماده بارگذاری شده است می توان از این ظرفیت نیز در همکاری مشترک استفاده کرد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران همچنین با اشاره به توافقنامه مشترک همکاری این سازمان با جمعیت هلال احمر استان تهران، گفت: این توافقنامه بزودی در پایگاه های پشتیبانی مدیریت بحران واقع در پهنه های پنجگانه اجرایی خواهد شد و در حال حاضر مشغول نگارش و تدوین نهایی بندها و مفاد آن هستیم.

شاهین فتحی، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران نیز در این نشست با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت های طرفین در حوزه های آمادگی و مقابله با حوادث گفت: جمعیت هلال احمر و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران در حوزه ها و موضوعاتی نظیر ارائه آموزش های همگانی، دپوی اقلام امدادی و ایجاد هماهنگی های لازم در زمان بحران زمینه های همکاری بسیاری دارند.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1172

به "خبرنگاران توسعه ظرفیت امداد و نجات در تهران لازم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران توسعه ظرفیت امداد و نجات در تهران لازم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید