کوشش برای برطرف معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان

به گزارش ورزش من و تو، مسئول دفتر ثبت و معین حریم آثار فرهنگی و تاریخی ملی و جهانی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان گفت: معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان با مشارکت ادارات و نهادهای موثر برطرف می گردد.

کوشش برای برطرف معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان

به گزارش ورزش من و تو به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، هانی رستگاران مسئول دفتر ثبت و حریم استان اضافه کرد: بر این اساس، نمایندگان ادارات مرتبط و نهادهای موثر برای برطرف خطر و معضلات اجتماعی بافت تاریخی و محدوده محله سرداران شهید سمنان از این مناطق بازدید کردند.

او گفت: این بازدید پیرو جلسه کمیته پیشگیری و مبارزه با جرائم دادستانی مرکز استان سمنان و پیشنهاد نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان در ارتباط با لزوم نجات بخشی و ایجاد زمینه بهبود کیفیت زندگی و سطح خدمات اجتماعی و فرهنگی در محدوده ها و مناطقی از بافت تاریخی که دارای معضلات مختلف اجتماعی و کاستی های زیرساخت هستند، انجام شد.

رستگاران ابراز امیدواری کرد: با توجه به هم افزایی و مشارکت بین دستگاه های اجرایی، دستگاه قضایی و قرارگاه شهید شاطری سمنان، کار شناسایی و احصاء مالکیت پلاک های مجهول المالک، فاقد مالک، ورثه ای و پلاک هایی که مالکان آن ها را رها نموده اند و منتج به مخدوش شدن چهره بافت تاریخی شده انجام و مقرر شد زمینه برطرف مسائل بافت تاریخی سمنان فراهم گردد.

او گفت: مرمت، باز زنده سازی و احیاء بناها و آثار تاریخی واجد ارزش، زمینه ساز ارتقاء کیفیت گردشگرپذیری و بهره برداری از خانه های قدیمی به عنوان اماکن و مجموعه های اقامتی و رستوران های سنتی است.

در این بازدید از سه پلاک تاریخی بازدید و تصمیمات مرتبط با معین تکلیف هر یک اتخاذ شد.

بر اساس زمان بندی مورد توافق، بازدیدها و جلسات مستمری به منظور معین تکلیف کلیه پلاک ها با شرایط مشابه، تا خاتمه امسال صورت می گیرد.

منبع: میراث آریا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 283

به "کوشش برای برطرف معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای برطرف معضلات اجتماعی بافت تاریخی سمنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید