انگلیس با بدترین بحران اقتصادی 300 سال اخیر روبروست

به گزارش ورزش من و تو، وزیر خزانه داری انگلیس گفت تا سال 2022 شرایط اقتصادی این کشور به دوره قبل کرونا باز نمی گردد.

انگلیس با بدترین بحران اقتصادی 300 سال اخیر روبروست

به گزارش خبرنگاران به نقل از شین هوا، وزیر خزانه داری انگلیس با بیان اینکه اقتصاد این کشور امسال 11.3 درصد کوچک خواهد شد از روبرو شدن اقتصاد این کشور با بزرگ ترین بحران 300 سال اخیر خبر داد. وی که در جمع اعضای کمیته بودجه انگلیس حاضر شده بود گفت که تا خاتمه سال 2022 احتمال بازگشت اقتصاد به سطح پیش از بحران ممکن نخواهد بود و پیامدهای اقتصادی کرونا تا مدت زیادی ادامه خواهد داشت.

سوناک با اشاره به حمایت 280 میلیارد پوندی دولت از بخش های مختلف اقتصاد دو دوره کرونا از راه اندازی یک بانک جدید با هدف تقویت نقش بخش خصوصی در توسعه زیرساخت های شمال انگلیس خبر داد.

پیش از این نیز بانک مرکزی انگلیس در گزارشی هشدار داده بود که اقتصاد این کشور ممکن است با بدترین شرایط خود از زمان جنگ جانشینی اسپانیا در سه قرن پیش روبرو شود. این بانک در سناریو بدبینانه خود رشد اقتصادی منفی 30 درصدی را در نیمه نخست امسال برای پنجمین اقتصاد بزرگ جهان پیش بینی اضافه نموده است در سه ماهه دوم سال رشد اقتصادی احتمالا منفی 25 درصد خواهد بود.

این بانک هم چنین نرخ بیکاری انگلیس را 9 درصد پیش بینی کرده که در صورت تحقق، دو برابر رشد نرخ بیکاری فعلی است. هم چنین 80 درصد شاغلین تحت تاثیر شیوع کرونا با کاهش درآمدهای خود یا تعدیل موقتی روبرو شده اند.

به گفته بانک مرکزی انگلیس، انتظار می رود فرایند بازگشت اقتصاد به سطوح عادی خود از نیمه دوم سال به تدریج آغاز شود. اندرو بیلی، رییس بانک مرکزی انگلیس در همین رابطه گفت: انتظار داریم با پیامدهای بلندمدتی بر روی اقتصاد روبرو شویم اما تاثیر آن ها در بسیاری از سناریوها کم خواهد بود. بیلی با اعلام آمادگی بانک مرکزی برای حمایت همه جانبه از اقتصاد این کشور اضافه نمود: حضور نیرومند ما این سیگنال را به بازارها ارسال خواهد کرد که حفظ ثبات اقتصادی تا چه اندازه برای ما اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1295

به "انگلیس با بدترین بحران اقتصادی 300 سال اخیر روبروست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس با بدترین بحران اقتصادی 300 سال اخیر روبروست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید