انجمن واردکنندگان خودرو به دنبال آزادسازی واردات

به گزارش ورزش من و تو، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو گفت: برای آزادسازی واردات خودرو در حال مذاکره با مسئولان دولتی هستیم.

انجمن واردکنندگان خودرو به دنبال آزادسازی واردات

مهدی دادفر در گفت وگو با ورزش من و تو، اظهار کرد: پس از خروج خودروهای مانده در گمرک ها، صنف واردنمایندگان خودرو کاملا تعطیل خواهد شد و صنفی به این اسم دیگر نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: در مورد پیگیری آزادسازی واردات خودرو مکررا در حال مذاکره با مسئولان دولتی هستیم و مکاتباتی نیز با رئیس جمهوری و معاون اول ریاست جمهوری داشته ایم تا برای مجموعه واردنمایندگان خودرو فکری نمایند.

دبیر انجمن واردنمایندگان خودرو اضافه کرد: پیشنهاداتی در این زمینه داده شده که برای واردات خودرو احتیاج به ارز نداریم و تامین خودرو بدون اخذ وجه نیز می تواند انجام گردد. سرمایه های ایرانیان خارج از کشور در شرایط تحریمی نیز قابل استفاده است و می توان از آن برای واردات خودرو استفاده کرد.

وی با بیان اینکه امکان واردات خودرو در عمل وجود دارد، بنابراین دغدغه ما زیرساخت های ایجاد شده است، اظهار کرد: شاخص بودن خودروهای وارداتی و پیشرو بودن آن ها در ارائه مدل های نو به کشور در صنعت خودروسازی، در حال حاضر مطرح است؛ در نتیجه باید راه ورود چنین خودروهایی به کشور باز بماند و مردم باید بدانند تکنولوژی روز خودرویی چه چیزهایی را ارائه می دهد.

دادفر ادامه داد: به طور مثال تا زمانی که خودروهای هیبریدی در ایران شناخته نشده باشند، مردم و صنعت خودرو به سمت آن نیز نخواهند رفت. محدودیت هایی که بر واردات خودرو اعمال شده، باعث می گردد از تکنولوژی های روز جهان عقب مانده و به دنبال آن نرویم.

وی اظهار کرد: امروز اگر گفته می گردد که خودروسازان داخلی به سمت خودروهای برقی و هیبریدی بروند، به این دلیل است که زمانی شاهد ورود چنین خودروهایی به کشور بوده ایم. این در صورتی است که خودروهای هیبریدی در جهان خیلی هم جدید نیستند. این نکته را نیز باید گفت که اگر امروزه مردم به خودروهای گیربکس اتوماتیک علاقه مند شده اند، به این دلیل است که بیش از 20 سال واردنمایندگان خودرو در حال واردات چنین خودروهایی به کشور بوده اند.

به گزارش ورزش من و تو، از ابتدای تیر ماه سال گذشته با مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی، واردات بیش از 1339 قلم کالای لوکس و غیرضروری از جمله خودرو ممنوع شد.

بیشتر کارشناسان معتقدند در شرایط فعلی که آمریکا با تروریسم مالی به دنبال نابود کردن منابع ارزی ایران و فشار وارد کردن به اقتصاد و معیشت مردم ایران است، صرف کردن منابع ارزی کشور برای وارد کردن کالاهای لوکس و غیرضروری همچون خودرو برخلاف منافع و مصالح ملی است.

اظهارات دبیر انجمن واردنمایندگان خودرو مبنی بر تعطیل شدن صنف واردنمایندگان خودرو در حالی است که براساس قانون حمایت از حقوق مصرف نمایندگان خودرو، شرکت های واردنماینده خودرو موظف هستند تا 10 سال پس از فروش آخرین دستگاه از خودروهای وارداتی خود خدمات پس از فروش (وارانتی) به خریداران این محصولات ارائه نمایند؛ بنابراین ایجاد شائبه تعطیل شدن این صنف نادرست بوده و حداقل تا 10 سال آینده باید به کار خود ادامه دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 264

به "انجمن واردکنندگان خودرو به دنبال آزادسازی واردات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجمن واردکنندگان خودرو به دنبال آزادسازی واردات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید