افتتاح 2 پروژه در دانشکده کشاورزی شیراز

به گزارش ورزش من و تو، خبرنگاران/فارس طی مراسم های جداگانه ای، 2 پروژه شامل آزمایشگاه مرکزی و ساختمان پایگاه اورژانس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز افتتاح شد.

افتتاح 2 پروژه در دانشکده کشاورزی شیراز

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز شنبه 27 دی در مراسم افتتاح ساختمان پایگاه اورژانس این دانشکده، گفت: این پایگاه باهدف خدمت رسانی و سرویس دهی به دانشجویان، کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشکده کشاورزی و همچنین مردم منطقه باجگاه راه اندازی شده است.

دکتر سید محسن تقوی اضافه کرد: این پایگاه شامل ساختمانی به متراژ حدود 100مترمربع و مجهز به 2 دستگاه آمبولانس، است که به شکل 24 ساعته فعال به ارائه خدمات مورد احتیاج خواهد بود.

رئیس مرکز فوریت های پزشکی استان فارس نیز ضمن قدردانی از دست اندرکاران احداث این مرکز، گفت: راه اندازی این پایگاه مصداق یک همدلی و هم افزایی بین همه دستگاه های مرتبط با این پایگاه اورژانس مانند دانشگاه شیراز، شورای شهر باجگاه و... است.

دکتر محمدجواد مرادیان اضافه کرد: این پایگاه باتوجه به موقعیت خاص دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز در این مکان استقرار یافته، اما خدمات مورد احتیاج به همه مراجعان و امدادجویان، ارائه خواهد شد.

رئیس دانشگاه شیراز نیز با بیان اینکه افتتاح این پایگاه اورژانس یکی از آرزوهای دیرینه مردم منطقه باجگاه به طور عمومی و اعضای دانشکده دامپزشکی و کشاورزی دانشگاه شیراز به طور خاص بوده است، گفت: جوانان زبده این مرزوبوم به دست ما سپرده شده و احداث این پایگاه به منظور رفاه حال این عزیزان و پیشگیری از اتفاقات غیرمترقبه، از خواسته های دیرباز ما بوده است.

دکتر حمیدرضا نادگران بااشاره به حادثه ناگوار فوت دو دانشجوی دانشگاه شیراز در سال گذشته بر اثر تصادف در این جاده و ابراز تاسف از آن حادثه، احداث این پایگاه را یک ضرورت دانست.

دکتر ستایش، معاون اداری-مالی دانشگاه شیراز نیز، از احداث یک پایگاه اورژانس دیگر در سطح پردیس ارم دانشگاه شیراز اطلاع داد که با همکاری خیرین، دانشگاه علوم پزشکی و مرکز اورژانس فارس در حال پیگیری است و مراحل پایانی خود را طی می نماید.

افتتاح آزمایشگاه مرکزی

براساس این گزارش، آزمایشگاه مرکزی دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز، نیز طی مراسم جداگانه ای با حضور اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شیراز و دانشکده کشاورزی افتتاح شد.

دکتر سیدمحسن تقوی، رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه، در حاشیه افتتاحیه این آزمایشگاه، شرح داد: این آزمایشگاه با هدف خدمت رسانی و سرویس دهی بیشتر به اعضای هیئت علمی و دانشجویان در بخش های مختلف، راه اندازی شده است.

تقوی گفت: بالغ بر 600میلیون تومان صرف بازسازی فضای آزمایشگاه مرکزی و بیش از یک ونیم میلیاردتومان صرف خرید تجهیزات مورد احتیاج آن شده است.

رئیس دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز اعلام نمود که این آزمایشگاه مجهز به دستگاه های HPLC، هود آزمایشگاهی، اتاقک رشد، سانتریفیوژ یخچال دار و .... است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1393

به "افتتاح 2 پروژه در دانشکده کشاورزی شیراز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح 2 پروژه در دانشکده کشاورزی شیراز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید