تور گرجستان ارزان: اعزام پرحاشیه دختر رئیس فدراسیون شمشیربازی به گرجستان

به گزارش ورزش من و تو، حضور دختر رئیس فدراسیون شمشیربازی در ترکیب تیم ملی اسلحه سابر هم از آن اتفاقات جنجالی ورزش ایران است؛ اتفاقاتی که تا پیش از این مشابه آن در تیم های ملی سایر رشته ها زیاد دیده شده است. نمونه اش تیم های ملی اسکی، کبدی، تیراندازی و....

تور گرجستان ارزان: اعزام پرحاشیه دختر رئیس فدراسیون شمشیربازی به گرجستان

با ما سفر کنید و با تور گرجستان ارزان از زیباترین کشور اروپا دیدن کنید و شهر زیبای تفلیس را ببینید.

مسابقات شمشیربازی اسلحه سابر گرجستان باعث شده بار دیگر نام کیانا باقرزاده، دختر فضل الله باقرزاده، رئیس این فدراسیون بر سر زبان ها بیفتد. کیانا سال هاست در تیم ملی شمشیربازی سابر بانوان عضویت دارد. بسیاری از شمشیربازان و مربیان این رشته می گویند او فقط به خاطر اینکه دختر رئیس فدراسیون است در تیم ملی حضور دارد و با نتایج ضعیفش، جای افراد شایسته را در این تیم می گیرد. البته رئیس فدراسیون شمشیربازی می گوید کوچک ترین نقشی در حضور دخترش در تیم ملی ندارد و او فقط به خاطر توانایی هایش به تیم ملی رسیده است.

تیم ملی سابر زنان چند روز پیش در حالی با حضور چهار نفر در جام جهانی گرجستان شرکت کرد که دختر رئیس فدراسیون ضعیف ترین نتیجه را بین همه گرفت. کیانا در جدول مقدماتی و در اولین مبارزه اش به مصاف نماینده ایتالیا رفت که با نتیجه ضعیف 15 بر 4 باخت و از دور رقابت ها حذف شد. عملکرد دور از انتظار کیانا در این مسابقات به گونه ای بود که کادر فنی او را در رقابت های تیمی شرکت نداد و نجمه سازنچیان، فائزه رفیعی و پریماه برزگر، سه عضو دیگر این تیم برای ایران مقابل لهستان مسابقه دادند.

هزینه اعزام های برون مرزی تیم های ملی به مسابقات بین المللی در حالی طی چند سال اخیر با نوسان ارز افزایش بی رویه ای داشته است که فدراسیون شمشیربازی به خاطر اعزام بی نتیجه سابریست های زن به این مسابقات مورد انتقاد قرار گرفته است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 بهمن 1400 بروزرسانی: 2 بهمن 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1884

به "تور گرجستان ارزان: اعزام پرحاشیه دختر رئیس فدراسیون شمشیربازی به گرجستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور گرجستان ارزان: اعزام پرحاشیه دختر رئیس فدراسیون شمشیربازی به گرجستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید