ارتباط سروصدا با افزایش ریسک حمله قلبی

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران، به گفته محققان بیمارستان دولتی ماساچوست آمریکا، سروصدا می تواند موجب تشدید فعالیت منطقه مغزی درگیر در واکنش استرس و در نتیجه افزایش التهاب عروق خونی گردد.

ارتباط سروصدا با افزایش ریسک حمله قلبی

یافته ها نشان می دهد افرادی که به شدت در معرض سروصداهای مزمن قرار دارند، نظیر سروصداهای ناشی از فرودگاه و بزرگراه، با افزایش ریسک ابتلا به مسائل قلبی-عروقی نظیر حملات قلبی و سکته ها روبرو هستند.

آذر رادفر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: اسناد و شواهد نشان می دهد بین سروصداهای پیرامونی و بیماری قلبی-عروقی ارتباط وجود دارد، اما مکانیسم های فیزیولوژیکی پشت آن همچنان نامعلوم هستند.

وی در ادامه می افزاید: یافته های ما چشم انداز مهمی را در مورد بیولوژی مربوط به این پدیده نشان می دهند.

محققان در این مطالعه، رابطه بین قرارگیری در معرض سروصدا و حوادث مهم قلبی-عروقی را در بین 499 فرد سالم با میانگین سنی 56 سال آنالیز کردند.

با استفاده از تصویربرداری های PET و CT، دانشمندان فعالیت آمیگدالا را ارزیابی کردند. آمیگدالا منطقه مغزی دخیل در تنظیم استرس و واکنش های هیجانی است.

محققان همچنین گزارشات پزشکی شرکت کنندگان را بعد از مطالعه اولیه تصاویر آنالیز کردند.

از بین 499 شرکت کننده، 40 شرکت کننده در طول 5 سال اولیه دچار حادثه قلبی-عروقی مثل حمله قلبی یا سکته شدند. محققان آدرس محل زندگی و میزان سروصدا اطراف شان را ارزیابی کردند.

نتایج نشان داد افراد در معرض بالاترین میزان سروصدا با فعالیت بیشتر آمیگدالا و التهاب بیشتر در عروق خونی شان روبرو بودند. این افراد همچنین سه برابر بیشتر در معرض ریسک حمله قلبی یا سکته قرار داشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 فروردین 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 94

به "ارتباط سروصدا با افزایش ریسک حمله قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتباط سروصدا با افزایش ریسک حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید