گام نخست عرضه کل فولاد در بورس کالا آغاز شده است

به گزارش ورزش من و تو، علیرضا رزم حسینی وزیر صمت گفت: عرضه همه محصولات تولیدی فولاد در بورس کالا از برنامه های وزارت صمت تا با کاهش فاصله تولید محصول تا بازار، قیمت ها معقول و متعادل شود. همچنین وزارت صمت در فرآیند قیمت گذاری محصولات در بورس کالا دخالت نمی کند بلکه نظارت دارد تا همه عرضه ها به شیوه مطلوب انجام شود.

گام نخست عرضه کل فولاد در بورس کالا آغاز شده است

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ علیرضا رزم حسینی امروز در حاشیه رونمایی از مرکز صدور گواهی الکترونیکی سلامت در جمع خبرنگاران به بازار فولاد اشاره کرد و گفت: وزارت صمت در فرآیند قیمت گذاری محصولات در بورس کالا دخالت ندارد بلکه نظارت می کند.

وزیر صمت اضافه نمود: از راه های مدیریت بازار فولاد، عرضه همه محصولات تولیدی در بورس کالاست که وزارت صمت در حال تعامل است تا از طریق ابزارهای خود تولیدکنندگان را به عرضه تولیداتشان در بورس ترغیب کند.

وی با بیان اینکه هر خریدار می تواند حداقل 20 تن کالا از بورس بخرد، گفت: در فاصله تولید محصول تا بازار، عده ای از فرصت سوء استفاده کردند و قیمت ها را بالا بردند از این رو ما به دنبال معقول و متعادل کردن قیمت ها و تقویت تولید داخل هستیم. ضمن اینکه در سایر زنجیره های مرتبط با محصولات فولادی از جمله خودروسازی ها و لوازم خانگی نیز به زودی شاهد تعادل در قیمت ها خواهیم بود.

وی در سرانجام گفت: گام اول برای عرضه محصولات نهایی در بورس شروع شده است و به همین دلیل هفته گذشته عرضه خوبی اجرا شده که تداوم دارد.

شکستن انحصار در بازار خودرو

رزم حسینی اضافه نمود: به دنبال شکستن انحصار در حوزه خودرو هستیم و این کار را انجام خواهیم داد. نه تنها در حوزه واردات بلکه در حوزه تولید داخلی نیز باید شرکت های بخش خصوصی را تقویت کنیم تا رقیب خودروسازان شوند.

وی رقابت سالم را باعث افزایش کیفیت و همچنین کاهش قیمت خودرو دانست و اضافه نمود: این مهم، افزایش اشتغال و فعال تر شدن قطعه سازان را نیز به دنبال خواهد داشت.

وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید خودرو در چند ماهه گذشته، گفت: پیش بینی می کنیم که این افزایش تا سرانجام سال به 50 درصد برسد.

رزم حسینی با بیان اینکه تعهدات خودرویی مردم در حال پاسخ دهی است، اضافه نمود: دنبال افزایش تولید هستیم و در خصوص واردات خودرو چند مولفه باید همراه باشند که در کارگروه های کارشناسی در حال بررسی آن ها هستیم تا خلاء بازار برطرف شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 17 دی 1399 بروزرسانی: 17 دی 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1320

به "گام نخست عرضه کل فولاد در بورس کالا آغاز شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گام نخست عرضه کل فولاد در بورس کالا آغاز شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید