کیهان: چرا بازارها و بوستان ها باز است اما مساجد تعطیلند؟ ، مساجد سهم کمی در شیوع کرونا داشته اند

به گزارش ورزش من و تو، بازگشایی مساجد و حرم ها و بقاع متبرکه کشور با رعایت کامل اصول بهداشتی و اجرای دستورالعمل های موجود به یک خواسته مهم و مورد انتظار مردم کشورمان تبدیل شده است.

کیهان: چرا بازارها و بوستان ها باز است اما مساجد تعطیلند؟ ، مساجد سهم کمی در شیوع کرونا داشته اند

به گزارش خبرنگاران، کیهان نوشت: از اواخر بهمن ماه سال گذشته که خبر شیوع کرونا در کشورمان منتشر شد، مدارس و دانشگاه ها تعطیل شده و در ادامه اماکن عمومی همچون بوستان ها، سینماها، بازارها و صنوف غیرضروری نیز دچار تعطیلی شدند. بقاع متبرکه و حرم ها در کشورمان که همیشه مأمن و محل حضور مردم مومن کشورمان هستند و همچنین مساجد که بر اساس گزارش مطرح شده در ستاد مقابله با کرونا سهم کمی به نسبت بعضی دیگر از اماکن عمومی یا حمل ونقل عمومی در شیوع کرونا داشته اند نیز از این موضوع مستثنی نشدند و تا به امروز بسته مانده اند.

این در حالی است که با وجود این تعطیلی، مساجد کشورمان در ایام سخت کرونایی تبدیل به قرارگاه های جهادی مبارزه با کرونا و محل فراوری و تدارک مایحتاج مراکز درمانی یا اقلام مورد احتیاج احتیاجمندان خسارت دیده از کرونا شده اند.

در روزهای گذشته به مرور مجوز فعالیت واحدهای صنفی و مراکز خدماتی به شرط رعایت پروتکل های بهداشتی صادر شده و حتی اماکنی همچون پاساژها و بازارها و بوستان ها نیز به روی مردم باز شده اند و کم کم دامنه این بازگشایی ها بیشتر خواهد شد.

در این بین با رسیدن ماه مبارک رمضان بازگشایی مساجد و حرم ها و بقاع متبرکه کشور البته با رعایت کامل اصول بهداشتی و اجرای دستورالعمل های موجود به یک خواسته مهم و مورد انتظار مردم کشورمان تبدیل شده است.

تا کنون زمزمه هایی از بسته ماندن مساجد و حرم های مطهر تا حداقل 15 اردیبهشت به گوش می رسد اما این سؤال در بین مردم مطرح می گردد که چطور حضور مردم در پاساژها یا بوستان ها و بسیاری از موارد دیگر که این روزها شاهد آن هستیم بلا مانع است اما اماکن متبرکه و مساجد که سهم کمی در شیوع کرونا داشته اند و با رعایت اصول و موازین بهداشتی از بسیاری از اماکن دیگر قابل کنترل تر هستند باید همچنان بسته بمانند!؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 940

به "کیهان: چرا بازارها و بوستان ها باز است اما مساجد تعطیلند؟ ، مساجد سهم کمی در شیوع کرونا داشته اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیهان: چرا بازارها و بوستان ها باز است اما مساجد تعطیلند؟ ، مساجد سهم کمی در شیوع کرونا داشته اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید