پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل کانادا

به گزارش ورزش من و تو، خبرگزاری ایسنا: از ساعت 18:30 امروز (آدینه) 24 خرداد ماه 1398 تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت های 2019 در ارومیه به مصاف تیم کانادا رفت.

پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

در این دیدار ایران با ترکیب میلاد عبادی پور، پوریا فیاضی، سید سعید معروف (کاپیتان)، علی شفیعی، امیر غفور و محمدرضا حضرت پور (لیبرو) به میدان رفت. همچنین تیم کانادا نیز با ترکیب هوگ، تیموتی، شارونریال اوکاس برکل، بان (لیبرو)، ارتور و والش به میدان رفت.

ست اول: 15 - 25 ایران

تیم ملی ایران در میان تشویق پر شور طرفداران ارومیه ای از ابتدا فزونی خود را به حریف دیکته کرد و توانست فاصله دو امتیازی را ایجاد کند. این فزونی ادامه داشت تا اینکه کانادا بازی را در امتیاز 4 به تساوی کشاند. با این حال ایران توانست با درخشش موسوی در خط فاصله را به سه امتیاز افزایش دهد تا در نهایت 8 - 5 وقت استراحت فنی اول را کسب کند.

با بازگشت دو تیم به زمین، ایران توانست با درخشش عبادی پور فاصله را به 6 امتیاز افزایش دهد تا کانادایی ها درخواست وقت استراحت نمایند. با بازگشت مجدد دو تیم به زمین با توجه به تشویق بی امان طرفداران باز هم این ایران بود که به امتیاز رسید اما کانادا با کسب دو امتیاز متوالی فاصله را به 5 امتیاز کاهش داد. در ادامه اما این ایران بود که با سرویس غفور توانست 16 - 9 و با اختلاف 7 امتیازی وقت استراحت فنی دوم را هم کسب کند.

با آغاز مجدد بازی این ایران بود که با سرویس های خوب فیاضی توانست فاصله را بیشتر کند تا طرفداران ارومیه ای سر از پا نشناسند. با ادامه درخشش فیاضی در دریافت اول و موسوی در روی تور، ایران با 9 امتیاز پیش افتاد. ایران در ادامه فزونی خود را ادامه داد تا اینکه با 10 امتیاز اختلاف پیروزی قاطعی را در ست نخست با نتیجه 25 - 15 کسب کند.

تعداد طرفداران حاضر در سالن غدیر به قدری زیاد است که تماشاگران در راهروهای سکوها نیز نشسته اند و بازی را تماشا می نمایند.

ست دوم: 24 - 26 ایران

با آغاز ست دوم که کانادایی ها خود را با شرایط سالن وفق داده بودند و با اشتباهات بازیکنان ایران داشتند توانستند 4 - 1 پیش بیافتند تا ایگور کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کند. در ادامه با ورود دوتیم به زمین ایران با آبشار زیبای امیر غفور و سرویس موسوی فاصله را به دو امتیاز کاهش داد، اما این کانادا بود که بعد از یک رالی زیبا 8 - 6 وقت استراحت فنی اول را کسب کرد.

کارهای سرعتی کانادایی ها فاصله دو امتیاز تیم ها را تا امتیاز 11 - 9 به سود کانادا پا بر جا نگه داشت تا اینکه روی پاس سرعتی معروف، موسوی نتوانست آبشار خود را به امتیاز تبدیل کند و کانادا با 3 امتیاز پیش افتاد. ایران در امتیازات 13 - 14 فاصله را یه یک امتیاز کاهش داد اما در نهایت این کانادا بود که 16 - 14 وقت استراحت فنی دوم را هم کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران دو امتیاز متوالی را توسط میلاد عبادی پور و پس از یک رالی زیبا توسط امیر غفور کسب کرد تا در نهایت در امتیاز 16 بازی را در ست دوم به تساوی بکشد. بازی به صورت مساوی پیش می رفت تا اینکه با سرویس فوق العاده امیر غفور ایران 19 - 18 برای اولین بار در این ست از کانادا پیش افتاد. ایران توانست روند خوب خود را حفظ کند و دو امتیاز متوالی کسب نموده و فاصله را افزایش دهند اما در ادامه پس از مساوی شدن بازی توسط کانادا کولاکوویچ درخواست وقت استراحت کرد. ایران در حالی که یک امتیاز عقب بود با عملکرد خوب بازیکنان در دریافتهای اول ست دوم بازی را پس از کسب سه امتیاز متوالی 26 - 24 پیروز شد.

ست سوم: 25 - 16 ایران

در حالی که کانادایی ها در این ست هم با یک امتیاز پیش بودند، ایران با کسب دو امتیاز متوالی و دفاع روی تور خوب محمد موسوی 3 - 2 پیش افتاد. در ادامه این کانادا بود که دو امتیاز متوالی را کسب کرد تا 5 - 4 از ایران پیش بیافتد. بازی به صورت پایا پای ادامه داشت تا اینکه کانادا پس از درخواست ویدئو چک 8 - 7 وقت استراحت فنی اول را از آن خود کرد.

با ورود دو تیم به زمین روی اشتباه پشت خط زن تیم کانادا، ایران 9 - 10 از حریف پیش افتاد. پس از یک رالی 20 ثانیه ای روی پاس دوبل وسط سعید معروف و آبشار عبادی پور ایران با دو امتیاز پیش افتاد تا پس از آبشار فیاضی 13 - 10 از کانادا فاصله بگیرد، امتیازات متوالی ایران باعث شد کانادایی ها درخواست وقت استراحت نمایند. با درخشش پوریا فیاضی در خط سرویس ایران 15 - 11 از حریف پیش افتاد و در نهایت 16 - 12 وقت استراحت فنی دوم را هم کسب کرد.

با ورود دو تیم به زمین ایران با درخشش سعید معروف فاصله خود با کانادا را به 7 امتیاز افزایش داد. تا سرمربی تیم کانادا درخواست وقت استراحت کند. در حالی جو وحشتناک سالن غدیر ارومیه تمرکز بازیکنان کانادا را به هم ریخته بود، ایران توانست فاصله خود با کانادا را به 8 امتیاز افزایش دهد. فزونی قلطع ایران ادامه داشت تا اینکه 25 - 16 ست سوم را هم پیروز شد.

تیم ملی والیبال ایران باید در دومین بازی خود از هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2019 در ارومیه از ساعت 18:30 فردا (شنبه) 25 خرداد ماه 1398 به مصاف تیم لهستان برود.

برنامه و نتایج کلی بازی های هفته سوم لیگ ملت های والیبال 2019 در ارومیه:

روز اول: آدینه 24 خرداد 1398

روسیه 3 - 1 لهستان

ایران 3 - صفر کانادا

روز دوم: شنبه 25 خرداد 1398

روسیه - کانادا، ساعت 15:30

ایران - لهستان، ساعت 18:30

روز سوم: یکشنبه 26 خرداد 1398

لهستان - کانادا، ساعت 15:30

ایران - روسیه، ساعت 18:30

منبع: برترین ها
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 517

به "پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی قاطع تیم ملی والیبال ایران مقابل کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید