ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده، پیش بینی فرایند افزایشی دمای ایران از شنبه

به گزارش ورزش من و تو، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته پیش رو، گفت: روز سه شنبه (12 اسفند) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غربی وارد کشور می گردد و فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده، پیش بینی فرایند افزایشی دمای ایران از شنبه

صادق ضیاییان در گفت و گو با خبرنگاران، گفت: بر اساس آخرین خروجی مدل های هواشناسی، آدینه(8 اسفندماه) در برخی مناطق شمال و مرکز هرمزگان، نیمه جنوبی کرمان و شمال سیستان و بلوچستان بارش پراکنده و گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می گردد. همچنین امروز در ارتفاعات زاگرس مرکزی و ارتفاعات کرمان بارش برف رخ خواهد داد.

وی اضافه کرد: شنبه و یکشنبه (9 و 10 اسفندماه) در بیشتر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود و در ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش برف و باران پیش بینی می گردد. دوشنبه (11 اسفند) در برخی مناطق شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، جنوب شرق و شرق بارش پیش بینی می گردد. روز سه شنبه (12 اسفند) سامانه بارشی جدیدی از مرزهای غربی وارد کشور می گردد و فعالیت این سامانه بارشی در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های جنوبی البرز مرکزی، مرکز و شمال شرق کشور خواهد بود.

ضیائیان ادامه داد: امروز(8 اسفند) کاهش محسوس دما و ماندگاری هوای سرد در بیشتر مناطق کشور رخ خواهد داد. این کاهش دما در شرق و جنوب شرقی حدود 8 تا 12 درجه خواهد بود. طی این مدت با توجه به کاهش محسوس دما در ساعات شب و صبح در بخش هایی از سواحل دریای خزر و مرکز کشور، احتمال یخبندان معابر وجود دارد و از شنبه تا اواخر هفته فرایند افزایش دما را در بیشتر مناطق کشور شاهد خواهیم بود. امروز در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید است و در برخی مناطق بویژه زابل سبب گرد و خاک و توفان می گردد. همچنین طی امروز و فردا نواحی شرقی و مرکز خلیج فارس مواج خواهد بود.

وی در سرانجام درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده توضیح داد: آسمان تهران فردا (9 اسفند) صاف در برخی ساعات غبار محلی با حداقل دمای 2 و حدبیشتر دمای 10 درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (10 اسفند) نیز صاف در برخی ساعات غبار محلی با حداقل دمای 4 و حدبیشتر دمای 12 درجه سانتیگراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1460

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده، پیش بینی فرایند افزایشی دمای ایران از شنبه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور طی هفته آینده، پیش بینی فرایند افزایشی دمای ایران از شنبه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید