واگذاری روزنامه همشهری به دولت در حیطه اختیار مجلس نیست

به گزارش ورزش من و تو، نژاد بهرام گفت: اگر قرار باشد روزنامه همشهری واگذار گردد شورای شهر تهران باید تصمیم گیری کند.

واگذاری روزنامه همشهری به دولت در حیطه اختیار مجلس نیست

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

زهرا نژاد بهرام عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در واکنش به طرح ارائه شده به مجلس شورای اسلامی جهت واگذاری روزنامه همشهری به دولت گفت: همشهری از جمله مؤسساتی است که به ثبت رسیده و شهرداری تهران از سهام داران اصلی آن است.

نژاد بهرام با اشاره به این نکته که مؤسسه همشهری اموال عمومی دارد اضافه نمود: اموال عمومی مؤسسه همشهری برای شهر تهران است و نمی توان آن را به نهادی واگذار کرد و اگر قرار است تصمیمی در حوزه واگذاری روزنامه همشهری اتخاذ گردد این تصمیم باید از سوی مدیریت شهری گرفته گردد.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با تأکید بر این نکته که تصمیم گیری برای واگذاری مؤسسه همشهری در حیطه اختیار مجلس شورای اسلامی نیست، ادامه داد: شورای شهر تهران تنها نهادی است که در صورت صلاحدید نسبت به واگذاری این مؤسسه (روزنامه همشهری) می تواند تصمیم گیری کند.

او با اشاره به سه دهه فعالیت روزنامه همشهری، توضیح داد: روزنامه همشهری اولین روزنامه تخصصی در ابعاد فرامنطقه ای است و به گونه ای می توان گفت برای شهروندان یک روزنامه ملی به حساب می آید و باید گفت اگرچه روزنامه همشهری نقطه ضعف هایی دارد و در طول زمان با افت و خیز هایی روبرو شد، اما نباید آن را به نهادی، چون دولت واگذار کرد.

غافلگیری شهرداری در بارش برف پایتخت محسوس بود/ بی جواب ماندن نامه نگاری هاشمی با شهردار منطقه 22

عضو هیئت رئیسه شورای شهر تهران با اشاره به تجربیات تلخ مدیریتی در واگذاری املاک و شرکت ها گفت: در دهه اخیر شاهد بودیم که سازمان خصوصی سازی در واگذاری شرکت ها عملکرد خوبی نداشت و تجربیات نشان می دهد در انتقال اموال پیروز نبودیم.

او ادامه داد: پیشنهاد واگذاری موسسات به دولت را نباید وارد رسانه مکتوب (روزنامه) گردد و خواسته من از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است که تصمیم گیری درباره روزنامه همشهری را به مجلس شهری محول کند.

نژاد بهرام با تأکید بر اولویت های امروز جامعه و کشور، ادامه داد: در حال حاضر با شرایط مالی موجود واگذاری روزنامه همشهری به دولت در اولویت نیست و نماینده مجلس اگر نگران هستند پیگیر وظایف دولت برای قانون هوای پاک باشند تا این روز های پایتخت را (آلودگی شدید هوا) شاهد نباشیم.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 604

به "واگذاری روزنامه همشهری به دولت در حیطه اختیار مجلس نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری روزنامه همشهری به دولت در حیطه اختیار مجلس نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید