نگاهی به تصمیم تازه گروه خودروسازی تسلا ، یک ریسک پرخطر یا اقدامی حرفه ای و سودآور؟

به گزارش ورزش من و تو، گروه خودروسازی تسلا اعلام نموده که به زودی اقدام به بستن تمامی فروشگاه های فیزیکی و رسمی خود نموده و تنها امکان خرید آنلاین را برای خریداران فعال خواهد نمود. این تصمیم باعث شده بسیاری از کارشناسان متعجب شده و حتی عده ای این اقدام را یک خودزنی بزرگ برای تسلا در نظر بگیرند. اما آیا این اقدام واقعا اشتباه است؟

نگاهی به تصمیم تازه گروه خودروسازی تسلا ، یک ریسک پرخطر یا اقدامی حرفه ای و سودآور؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تصمیم تسلا برای بستن فروشگاه های فیزیکی تا حدی جنجالی شد که حتی بعضی از کارشناسان آن را محکوم کردند اما آیا این موضوع واقعا اشتباه است؟

فقط یک هفته پیش، تسلا اعلام نمود که مدت زمان انتظار بلندپروازانه برای فراوری 35 هزار خودرو از مدل 3 به زودی به خاتمه می رسد اما فروش این مدل و دیگر مدلها صرفا به شکل آنلاین انجام خواهد شد.

تئوری اصلی بسیاری از افراد با شنیدن این خبر، این بود که تسلا یک آزمایش تجربی مستقیم را انجام می دهد و شاید پس از شکست در این طرح ایده خود را به دست فراموشی بسپرد. اما به نظر می رسد موضوع بسیار جدی تر از این سطح است. ایلان ماسک مدیرعامل تسلا در این خصوص می گوید: مردم می خواهند موارد مختلف را آنلاین بخرند و خودروهای ما نیز بخشی از خریدهای آنلاین مردم خواهد بود.

در حال حاضر نیز تعداد زیادی از فروشگاه های تسلا فروش های عمده خود را به شکل آنلاین انجام می گردد، و صنعت خودرو در بخش آنلاین گسترده تر شده است. بسیاری از شرکت های خودرو در تلاشند تا روش هایی ساده تر را برای کاهش اصطکاک بین خود و خریداران ایجاد نمایند.

تسلا همواره به عنوان یک شرکت اهل ریسک در حوزه کسب و کار خودرو فعالیت نموده است، به همین علت است که تصمیم تسلا برای فعالیت در حوزه فروش آنلاین خودرو به شدت مورد توجه قرار گرفته است، چرا که بسیاری از فعالان عرصه خودرو می دانند ایلان ماسک اصولا با ریسک کردن هیچ مسئله ای ندارد.

با همه این ها عملی کردن ایده مذکور چندان ساده نخواهد بود.این شرکت در حال حاضر بیش از 300 فروشگاه را اداره می نماید و تعطیلی و راه اندازی یک شبکه خرده فروشی خودرو بسیار سخت و پرهزینه است. افزون بر این در سط آمریکا شرکت های آنلاین محلی پرتعدادی در حوزه خودرو فعالیت می نمایند و به نظر می رسد ایلان ماسک میخواهد حتی این شرکت ها را نیز از رده خارج کند.

بر این اساس در نهایت می توان حدس زد این ماجرا بی شباهت به یک بازی بندبازی سخت نیست. گرچه خاتمه این بازی می تواند به طور کامل برای ایلان ماسک سود باشد اما مسیری سخت و زمان بر پیش روی شرکت تسلا واقع شده است.

*رویا پاک سرشت

منبع: انتخاب
انتشار: 27 آذر 1401 بروزرسانی: 27 آذر 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2129

به "نگاهی به تصمیم تازه گروه خودروسازی تسلا ، یک ریسک پرخطر یا اقدامی حرفه ای و سودآور؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به تصمیم تازه گروه خودروسازی تسلا ، یک ریسک پرخطر یا اقدامی حرفه ای و سودآور؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید