نماینده آمریکایی خواهان لغو ویزا دیپلمات های ایران شد

به گزارش ورزش من و تو، ایسنا نوشت: نماینده جمهوری خواه آمریکایی در گفت وگویی با شبکه فاکس نیوز خواهان باطل شدن ویزا دیپلمات های ایرانی حاضر در سازمان ملل متحد شد.

نماینده آمریکایی خواهان لغو ویزا دیپلمات های ایران شد

لی زلدین، نماینده جمهوری خواه آمریکایی روز سه شنبه در گفت وگویی با فاکس نیوز با تکرار ادعای دخالت ایران در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا مدعی شد که واشنگتن باید با فعالیت های سایبری تهاجمی، تحریم های اقتصادی جدید یا لغو ویزا دیپلمات های ایرانی به چنین ادعاهایی پاسخ دهد.

لی زلدین گفت: آن ها در خاک ما هستند. آن ها باید به سیستم قضایی و قوانین ما احترام بگذارند و وقتی این قوانین را آزمایش می نمایند باید پیغامدهایش را ببینند تا کارشان را متوقف نمایند.

وی در بخش دیگری از این گفت وگو مدعی شد اخراج هیئت دیپلماتیک ایران که در سازمان ملل و یا در نیویورک زندگی می نمایند پیغام واضحی را به ایران خواهد فرستاد.

این مقام آمریکایی همچنین باطل شدن ویزا دیپلمات های ایران در سازمان ملل را اقدامی مهم خواند.

لی زلدین همچنین مدعی شد که از نظر وی در آینده نباید ویزای برای دیپلمات های ایرانی صادر گردد.

مقامات اطلاعاتی آمریکا با مطرح کردن اتهامات انتخاباتی علیه ایران و روسیه مدعی شده اند ایران مسئول فرستادن ایمیل هایی تهدید آمیز است که این هفته رای دهندگان دموکرات را هدف قرار داده است و همچنین روسیه نیز به سهم خود در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا مداخله می نماید.

جان راتکلیف، رئیس اطلاعات ملی آمریکا، روز چهارشنبه مدعی شد که این دو کشور اقدامات به خصوصی را برای تاثیرگذاری بر نظر جمعی درباره رقابت انتخاباتی انجام داده اند.

علیرضا میریوسفی، معاون مطبوعاتی هیات نمایندگی ایران در سازمان ملل در پی ادعای مطرح شده از سوی جان راتکلیف، رئیس اطلاعات ملی آمریکا مبنی بر مداخله ایران در فرایند انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، در صفحه توییترش این ادعا را رد نموده و نوشت: ایران بر خلاف آمریکا در انتخابات دیگر کشورها دخالت نمی نماید. دنیا شاهد کوشش های نومیدانه علنی آمریکا برای زیر سوال بردن نتیجه انتخابات خودش در بالاترین سطح آن بوده است.

میریوسفی در ادامه گفت: این اتهامات چیزی جز سناریویی دیگر برای تضعیف اعتماد رای دهنده نبوده و پوچ هستند. ایران هیچ تمایلی به مداخله در انتخابات آمریکا ندارد و هیچ مزیتی در نتیجه برای آن وجود ندارد. آمریکا باید به اتهامات بدخواهانه و خطرناکش علیه ایران انتها دهد.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان نیز روز پنجشنبه با اعلام احضار سفیر سوییس و حافظ منافع آمریکا در کشورمان از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت امورخارجه، که در پی انتشار بعضی ادعاهای بی اساس مقامات رژیم آمریکا در مورد دخالت سایر کشورها در انتخابات پیش رو در این کشور صورت گرفت، گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن رد ادعاهای تکراری و گزارشات ساختگی، ناشیانه و متقلبانه مقامات رژیم آمریکا، بار دیگر تاکید می نماید برای تهران هیچ تفاوتی نمی نماید کدام یک از دو کاندیدای فعلی راهی کاخ سفید گردد.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 آذر 1399 بروزرسانی: 10 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1241

به "نماینده آمریکایی خواهان لغو ویزا دیپلمات های ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده آمریکایی خواهان لغو ویزا دیپلمات های ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید