مویدی: محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می یابد

به گزارش ورزش من و تو، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در آیین نامه جدید، واردات کولبری و ملوانی و محدودیت های مرزنشینان برای واردات کالا کمتر شده و آورده آنها بیشتر خواهد شد.

مویدی: محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می یابد

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، علی مویدی خرم آبادی گفت: امروز در جلسه نهایی طرح ساماندهی نظارت بر واردات کالا از طریق ملوانی و کولبری، مصوب شد برنامه ریزی های جدیدی برای انضباط بخشی در بحث واردات مرزی انجام شود که در صورت اجرا اشتغال پایدار و بهبود معیشت هم وطنان مرزنشین را رقم خواهد زد.

وی ادامه داد: با اجرای این مقررات جدید قوانین دست و پاگیر تجارت مرزی پیشین کنار گذاشته خواهد شد و اصطلاحات غلط و دور از شأن هموطنان ایرانی مثل ته لنجی و کولبری حذف شده و با تغییر به تجارت مرزنشینان امکان ادامه فعالیت آن ها را به صورت قانونی فراهم می کند.

رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در این آئین نامه به روانسازی تجارت مرزی توجه ویژه ای و سهم این تجارت هم به گونه ای در نظر گرفته شد که بیشترین توجه و بیشترین آورده آن برای مرزنشینان باشد.

مویدی درباره حجم در نظر گرفته شده برای واردات مرزی مرزنشینان در طرح جدید افزود: تقریباً محدودیت ها برای مرزنشینان کمتر شده است و انعطاف در بحث واردات برای آن ها بیشتر شده ضمن اینکه از ابتدا تا انتهای واردات مرزی تحت اختیار خود مرزنشینان انجام خواهد شد.

وی شرح داد: این طرح در اولین فرصت تسلیم ریاست جمهور خواهد شد و پس از تصویب در جلسه سران قوا اجرا خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1239

به "مویدی: محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مویدی: محدودیت تجاری مرزنشینان کاهش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید