موسیقی عرفانی شرق در کرمان شنیده می گردد

به گزارش ورزش من و تو، گروه موسیقی عرفانی شرق پس از برگزاری اولین کنسرت خود در تهران، روز آدینه ششم دی تازه ترین اجرای زنده خود را در تالار ایرج بسطامی شهر کرمان برپا خواهد نمود.

موسیقی عرفانی شرق در کرمان شنیده می گردد

به گزارش گروه فرهنگی ورزش من و تو، گروه موسیقی عرفانی شرق با هنرمندی فرید الهامی، درشن آنند و محمد علی دلنواز پس از برگزاری اولین کنسرت خود در تهران، روز آدینه ششم دی تازه ترین اجرای زنده خود را در تالار ایرج بسطامی شهر کرمان برپا خواهد نمود.

فرید الهامی پیش از این درباره فعالیت های گروه موسیقی عرفانی شرق شرح داده بود:

از چند ماه پیش تصمیم گرفتم تا با اشتیاقی که در حوزه کاری خود دارم با تلفیق موسیقی مناطق مختلف ایران، از داشته های غنی این حوزه، تجربه های تازه تری را در مرحله آزمون قرار داده و بعد بتوانم نتیجه کار را نظاره کنم. البته من قبل از همکاری با گروه موسیقی عرفانی شرق در گروه روژنا نیز همکاری هایی داشتم. گروهی که بسیار متفاوت بود و امیدوارم شرایطی فراهم گردد تا کنسرت این گروه با سازهایی، چون سرنا، دوتار، تنبور، بنجو و دف برگزار گردد. اتفاقا بر همین اساس یکی از گروه هایی که با همین نگاهی که به آن اشاره نمودم شکل گرفت، گروه موسیقی عرفانی شرق با همراهی محمد علی دلنواز، درشن آنند و بنده بود که از همان آغاز تمریناتی را آغاز کردیم. در این فضا، ساز تنبور از موسیقی مقامی کردی، ساز بنجو از موسیقی قلندری بلوچستان (ظهیروک) و طبلا از موسیقی هندوستان عناصر اصلی گروه را تشکیل می دهند.

آنچه از همنشینی این سه گانه می توان به آن اشاره نمود، این است که به دلیل محدوده صدایی سازها، نگرش و دیدگاه نیایشی نسبت به آن ها و همچنین فرم در این موسیقی ها صدایی متفاوت از گروه شنیده می گردد. در واقع ترکیب موسیقی قوالی و موسیقی مقامی کردی با همراهی ساز طبلا، موسیقی و صدای متفاوتی ایجاد نموده که شاید ترکیبش همان مقصودی است که سال ها به دنبال آن بوده ام، که این بار با پیشنهاد دوست خوبم رضا صالحی اجرایی شد.

کنسرت گروه موسیقی عرفانی شرق ساعت 20 روز آدینه ششم دی ماه با حمایت انجمن موسیقی استان کرمان در تالار مرحوم ایرج بسطامی شهر کرمان با قیمت بلیت های 30 تا 60 هزار تومان پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 22 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 661

به "موسیقی عرفانی شرق در کرمان شنیده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موسیقی عرفانی شرق در کرمان شنیده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید