مالزی خواهان انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران شد

به گزارش ورزش من و تو، وزیر صنایع و محصولات زراعی مالزی گفت، کشورش میخواهد تا خاتمه ژانویه سال آینده میلادی مذاکرات مربوط به انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران را دنبال کند.

مالزی خواهان انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران شد

با تور مالزی ارزان از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری دی استار، دوتاک سری ماه سیو کئونگ، وزیر صنایع و محصولات زراعی مالزی گفت، کشورش میخواهد تا سرانجام ژانویه سال آینده میلادی مذاکرات مربوط به انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران را دنبال کند.

وی گفت، با توجه به جمعیت 82 میلیون نفری ایران، انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد اقدامی خوب است و موقعیتی رقابتی به مالزی خواهد داد و فرصت های عظیمی برای محصولات مالزیایی و به ویژه کائوچو و روغن پالم تولیدی این کشور در بازار ایران به وجود خواهد آورد.

وی اضافه نمود: ما تا سرانجام ژانویه سال آینده به ایران سفر می کنیم و کوشش خواهیم کرد تا محصولات بیشتری از تولیدات مالزی را به بازار ایران ببریم.

این مقام مالزیایی گفت، ایران پس از عربستان دومین اقتصاد بزرگ منطقه خاورمیانه را دارد و انعقاد یک موافقتنامه تجارت آزاد دو جانبه با این کشور اجازه خواهد داد تا مالزی از مزیت اقدام کردن پیش از کشورهای دیگر بهره مند گردد.

وی گفت، مالزی در سال 2015، 1.5 میلیارد رینگیت کالا به ایران صادر کرد و این رقم در امسال میلادی به 1.6 میلیارد رینگینت خواهد رسید. انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد پتانسیل عظیمی برای محوصلات مبلمان و کالای خواب ساخت مالزی در آینده به وجود خواهد آورد. (هر رینگیت مالزی معادل 0.22 دلار امریکاست)

139

منبع: تسنیم
انتشار: 29 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 465

به "مالزی خواهان انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مالزی خواهان انعقاد موافقتنامه تجارت آزاد با ایران شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید