ساخت اولین هتل سبز در اصفهان، ورود خودروهای برقی از کره

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران، نشست خبری مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی پیش از ظهر روز 26 بهمن ماه در سالن اجتماعات این شرکت برگزار گشت. در این برنامه محسن قریب مدیرعامل این گروه گفت: گام بزرگی در خصوص ورود خودروهای برقی برداشته شده و قرار است یک هزار دستگاه خودروی برقی از کره وارد کشور شود و در اختیار مجموعه های تاکسیرانی و آژانس داران قرار گیرد.

ساخت اولین هتل سبز در اصفهان، ورود خودروهای برقی از کره

وی همچنین از برگزاری همایش سفر پاک در اصفهان خبر داد و گفت: این برنامه روز اول اسفند ماه درباره هتل های سبز و خودروهای هیبریدی با حضور مدیران ارشد هتل های چهار و پنج ستاره، شرکت های خودروسازی و مقامات استانی و چهار میهمان خارجی و یا مدیران هتل های بین المللی برگزار می شود.

قریب گفت: می خواهیم مجوز بین المللی هتل های سبز را برای هتل های جدید در دست احداثمان بگیریم. همچنین اول هتل سبز در اصفهان راه اندازی خواهد شد.

ورود به بازار بورس امکان پذیر نیست

مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی همچنین درباره ورود این گروه هتلی به بازار بورس، گفت: موانعی وجود دارد که به دلیل آنها نمی توانیم وارد بازار بورس شویم. ما مشکلاتی در بخشی از اسناد املاک داریم. این مجموعه در اختیار سازمان بازنشستگی است. دولت بابت بدهی های خود به صندوق هر ساله در قانون بودجه مبالغی را به این صندوق می دهد. مجموعه ایرانگردی و جهانگردی نیز در سال 87 به صندوق واگذار شد. به دلیل بدهی ها، بعضی از زمین ها سند داشتند و بخشی فقط بر اساس مصوبه بود. بنابراین بعضی از املاک، زمینشان به نام شهرداری، اوقاف و یا سازمان های دیگر است؛ به همین دلایل فعلا امکان حضور آن در بازارهای بورس فراهم نیست.

وی درباره استانداردسازی هتل ها نیز گفت: از سال 92 برای هتل های این مجموعه تقاضای استانداردسازی کرده ایم. قراردادها نیز در این زمینه منعقد شده است. بازرسان هتل های ما را بررسی کرده اند. به بعضی نیز لوح داده اند و بخشی از آنها را دارای نقص اعلام کرده اند. اخیراً هتل دیزین لوح استانداردش را گرفته است. معمولاً هتل های ایرانگردی و جهانگردی دو و سه ستاره هستند. قبول دارم که بعضی از هتل های سه ستاره در حد لازم خدمات نمی دهند.

اقامت بازنشستگان در هتلهای ایرانگردی و جهانگردی

قریب گفت: در سال جاری از سوی صندوق بازنشستگی برای 90 هزار بازنشسته بودجه سفر به صورت یارانه تخصیص داده شد که از این تعداد 20 هزار نفر در مراکز اقامتی ایرانگردی و جهانگردی اقامت داده می شود. امیدواریم این خدمات به بازنشستگان بیشتر شود. طی سه ماه گذشته با حدود 15 هیات خارجی جلسه داشتیم آنها علاقه مند به حضور در بازار ایران و سرمایه گذاری هستند. با بسیاری از آنها نیز تفاهم کرده ایم. کشورهای مورد مذاکره عبارتند از کره، امارات، ترکیه، مالزی و انگلستان.

وی شرح داد: مجموعه هتل های ایرانگردی و جهانگردی از 40 سال پیش ساخته شده و اکنون مستهلک شده اند. بعد از انقلاب، جنگ و تحریم ها نتوانسته ایم در کورس جهانی گردشگری حضور پیدا کنیم. به تبع امکاناتی که وجود داشت، مشمول مرور زمان و فرسودگی شد بنابراین برای ایجاد شرایطی که بتواند با رقبای خود رقابت کند، باید برنامه بلند مدت داشته باشیم. بنابراین بودجه دو هزار میلیارد ریالی را برای بازسازی مجموعه های اقامتی مان نیاز داریم. این میزان را باید در تعداد هتل های کشور ضرب کنیم؛ آن وقت متوجه می شویم که به چقدر اعتبار نیاز داریم تا همه هتل هایمان به روز شوند. اما در زمینه جذب سرمایه های خارجی با مشکل روبرو هستیم. تمام شرکت های خارجی تضمین سرمایه می خواهند.

ایجاد رستورانهایی ویژه غذای ایرانی

مدیرعامل گروه هتل های ایرانگردی و جهانگردی درباره استفاده از غذاهای محلی در این گروه گفت: ایجاد رستوران های سور را که به ارائه غذاهای محلی می پردازند، در دستور کار داریم. یکی از این رستوران ها در مهمانسرای هتل ایرانگردی و جهانگردی گرگان با رویکرد غذاهای ایرانی راه اندازی شده است. اولین هدف ما در سال 95 توسعه است. اکنون چهار هزار تخت آماده پذیرایی داریم که امیدواریم بتوانیم در یک برنامه پنج ساله این تعداد را به 10 هزار تخت برسانیم. برای این کار به 2500 اتاق جدید نیاز است. به این ترتیب ما باید سالی 10 هتل بسازیم؛ بنابراین آماده مشارکت هستیم. با دو شرکت انگلیسی و اماراتی تفاهمنامه امضا کرده ایم. هیات هایی نیز برای بررسی به ایران آمده اند و طرح توجیهی نیز برای امکان سنجی سرمایه گذاری آماده می کنند اما همه ابهامات آنها در حال حاضر درباره تضمین سرمایه است. آنها تضمین های بین المللی می خواهند که باید بانک مرکزی آن را بدهد. این موضوع را با نایب رئیس مجلس در میان گذاشته ایم و از آنها خواستیم که کارگروه ویژه ای در مجلس باشد که بحث سرمایه گذاری در آن مطرح شود.

وی درباره سفرهای اقساطی نیز گفت: آمادگی داریم که برای همه کارمندان دولت، سازمان ها و شرکت هایی که بتوانند تعهد برای برگشت اقساط را بدهند از ابتدای سال 95 در اقساط 6 ماهه سفرهای ارزان را اجرایی کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 803

به "ساخت اولین هتل سبز در اصفهان، ورود خودروهای برقی از کره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت اولین هتل سبز در اصفهان، ورود خودروهای برقی از کره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید