فروش سربازی در سال 98 چگونه است؟

به گزارش ورزش من و تو، درباره اجرایی شدن طرح جریمه مشمولان غایب در سال 98 بیشتر بدانید.

فروش سربازی در سال 98 چگونه است؟

به گزارش خبرنگار ، بعضی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی غایب درباره طرح جریمه مشمولان غایب یا همان فروش سربازی سوالاتی دارند که در این گزارش پاسخ خواهیم داد.

دریافت معافیت موقت کفالت چه شرایطی دارد؟

مطابق قوانین موجود در ارتباط با سربازی و خدمت وظیفه عمومی، قانون جریمه مشمولان غایب به منظور تعیین تکلیف مشمولان دارای بیش از 8 سال غیبت سربازی، از سال 94 تا انتها سال 97 اجرایی شده و به دلیل تامین نیروی انسانی سرباز نیرو های مسلح در امسال این طرح حذف شده است.

بیشتر بخوانید: شرایط احراز خروج از کشور مشمولان سربازی برای معالجه بیماری چگونه است؟

بهتر است مشمولان غایب منتظر تمدید قانون جریمه نباشند و هرچه سریعتر برای تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود به وسیله دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) اقدام نمایند.

البته مشمولان غایب متاهلی که خود را معرفی نمایند، در صورت امکان در استان یا شهرستان محل سکونت همسرشان به کارگیری می شوند، همچنین در صورت امکان مشمولان مجرد نیز تا شعاع 300 کیلومتری محل سکونتشان سازماندهی خواهند شد.

لازم به ذکر است؛ آن دسته از مشمولان وظیفه غایبی که وضعیت خدمتی خود را تعیین ننمایند، برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با تشدید محدودیت ها و محرومیت های اجتماعی، عدم برخورداری از هرگونه تسهیلات دولتی و اشتغال در سازمان ها و کارگاه های دولتی و خصوصی روبرو می شوند.

همچنین، براساس ماده 10 قانون وظیفه عمومی هرگونه استفاده از تسهیلات دولتی مانند:دریافت وام، کسب پروانه کار، کاندید شدن برای انتخابات مجلس شورای اسلامی، استخدام به هرصورت (رسمی، پیمانی، قراردادی، روزمزد) به شرط تعیین تکلیف وضعیت خدمتی مشمولان است.

این در حالی است که در صورت به کارگیری مشمولان غایب توسط کارفرمایان، کارخانجات، کارگاه ها، شرکت ها، آکادمی ها، بنگاه ها، مغازه ها، تعمیرگاه های دولتی و خصوصی برابر قانون خدمت وظیفه عمومی با آنان برخورد و برای اعمال مجازات تعیین شده به دستگاه های قضایی معرفی می شوند.

مشمولان غایب باید هر چه سریع تر وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف نمایند، در غیر این صورت با محرومیت های اجتماعی بیشتری روبرو خواهند شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 15 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 261

به "فروش سربازی در سال 98 چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش سربازی در سال 98 چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید