عوارض احتمالی تزریق ژل به لب و سایر نقاط

به گزارش ورزش من و تو، به نقل از مطلب منتشر شده در نی نی سایت؛ تزریق ژل می تواند بسیار سریع صورت گیرد و مانند عمل های جراحی زمان بر نیستند. بعلاوه اثرات تزریق ژل به سرعت قابل مشاهده می باشند. اما ممکن است عوارض تزریق ژل نیز به سراغ افراد بیاید. این عمل نسبت به عمل های جراحی مخصوص زیبایی هزینه های کمتری دارند. همین دلایل باعث شده است که به مرورزمان افراد بیشتری به تزریق ژل روی بیاورند؛ اما علیرغم مزایای بیان شده، تزریق ژل می تواند عوارضی را به همراه داشته باشد. عوارض احتمالی بوده و بستگی به نحوه انجام تزریق دارد و ممکن است در افراد مختلف به شکل های مختلفی باشد.

عوارض احتمالی تزریق ژل به لب و سایر نقاط

تزریق ژل و دلایل بروزعوارض

ژل های تزریقی، موادی هستند که پس از ورود به بدن، برای از بین بردن چین وچروک ها، افزایش حجم و بعلاوه بازگرداندن طراوت ازدست رفته به پوست، مؤثر می باشند. این فیلر ها به صورت فرد ظاهری یکدست می بخشند و بعلاوه باعث فرم دهی به بدن و جذابیت بیشتر بدن افراد می شوند.

افرادی که تزریق ژل را انجام می دهند، با بعضی از عوارض ناشی از آن روبرو می شوند. این آثار جانبی معمولاً برای بیشتر افراد اتفاق می افتد اما دوران ماندگاری آن ها در بدن بسیار کوتاه است. اگر تزریق در شرایط مطلوب صورت گیرد، آثار جانبی به هیچ وجه شدید و جدی نخواهند بود. شرایط مطلوب می تواند در موارد زیر خلاصه شود:

استفاده از مواد مرغوب: ژل های مورداستفاده برای تزریق، انواع گوناگونی دارند؛ بعضی از آن ها از کیفیت و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و بعضی دیگر به نسبت بی کیفیت به نظر می رسند. باید توجه داشت که هرچه ژل تهیه شده برای تزریق کیفیت بهتری داشته باشد، احتمال بروز عوارض پس از عمل تزریق را کاهش می دهد.

تزریق ژل به وسیله پزشک متخصص: اگر فرد تزریق ژل را به یک پزشک مطلع یا یک جراح پلاستیک ماهر که از آناتومی ناحیه موردنظر به خوبی مطلع است بسپارد، عارضه خاصی برای او پیش نخواهد آمد و تنها چیزی که تجربه خواهد نمود، درد، قرمزی و کمی تورم است که این موضوع کاملاً طبیعی و عادی است و عموم افرادی که این کار را انجام می دهند، با چنین چیزی روبرو می شوند. بعلاوه باید متذکر شد که این موارد نیز در کوتاه ترین زمان ممکن رفع می شوند. برای مثال هرگونه کبودی ایجادشده اطراف ناحیه تزریق، تورم و قرمزی حدبیشتر تا دو هفته به صورت کامل خوبی می شوند. متأسفانه بعضی از افراد به علت مسائل اقتصادی یا دسترسی به پزشک متخصص این کار را به افراد بدون مهارت و بی تجربه و غیرمتخصص می سپارند که این کار پیامدی جز به خطر انداختن سلامت خودشان و پدید آمدن عوارض جانبی نخواهد داشت.

رعایت توصیه های پس از تزریق: قطعاً پس از هر عمل مرتبط با بدن، برای کاهش و یا جلوگیری از عوارض همراه با توصیه ها و بایدها و نبایدهایی صورت می گیرد. برای تزریق ژل نیز مواردی هستند که به وسیله پزشک متخصص به فرد گفته می شود. این مسائل می توانند با توجه به این که تزریق ژل در کدام قسمت از صورت یا بدن اجرا شده است متفاوت باشد. فرد با رعایت توصیه های گفته شده به وسیله پزشک می تواند احتمال بروز عوارض پس از تزریق را کاهش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مطمئن شدن از روش صحیح انجام تزریق ژل، به لینک زیر مراجعه کنید:

https://doctoreto.com/blog/gel-injection/

عوارض تزریق ژل

به طورکلی همه فعالیت های زیبایی، آثار جانبی دارند. شما نمی توانید هیچ فعالیتی در زمینه زیبایی پیدا کنید که کوچک ترین عارضه ای در پی نداشته باشد. تزریق ژل نیز از این موضوع مستثنا نیست. ازجمله عوارض احتاقتصادی تزریق ژل می توان به موارد زیر اشاره نمود:

قرمزی پوست

قرمز شدن پوست برای مدتی، یکی از عوارض تزریق ژل می باشد. البته این عارضه نیز چندان عجیب و دور از انتظار نیست و برای بسیاری از افراد پیش می آید. بهتر است در چنین مواقعی فرد با پزشک خود مشورت کند تا آنالیز های لازم صورت گیرد.

حساسیت

حساسیت بعد از تزریق ژل، عارضه دیگری به شمار میرود که امکان دارد پس از تزریق ژل پیش بیاید. گرچه این موضوع در موارد اندکی اتفاق می افتد، اما در بعضی از موارد بیماران با این مشکل روبرو شده اند. حساسیت می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که شایع ترین آن حساسیت به ژل مورداستفاده در تزریق است. از همین جهت توصیه می شود که فرد از پزشک خود بخواهد تست های لازمه را صورت دهد تا از عدم حساسیت بدن فرد به ژل و مواد به کاررفته در آن اطمینان حاصل نماید.

التهابات پوستی

یکی دیگر از عوارضی که ممکن است پس از عمل تزریق ژل برای فرد پیش بیاید، ایجاد التهابات پوستی است. به صورتی که فرد بر روی نواحی که تزریق ژل اجرا شده، التهابات بسیاری مانند تاول های ریزودرشت را مشاهده می نماید. گفتنی است که بی توجهی به این موضوع، سبب عفونت بعد از تزریق ژل می شود و می تواند مسائل گوناگونی را برای فرد به وجود آورد؛ بنابراین بهتر است در صورت روبرو با چنین مسئله ای، سریعاً شرایط با پزشک در میان گذاشته شود تا در مدت زمان کوتاهی، مشکل رفع شود. این مورد ممکن است هنگام تزریق ژل به نقاط ظریف بدن مانند انواع ترریق ژل لب اتفاق بیفتد.

تخریب بافت پوست

گاهی اوقات پوست افرادی که تزریق ژل انجام داده اند، تخریب می شود. این موضوع می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که ازجمله این عوامل می توان به حساس بودن پوست یا بی کیفیت بودن ژل مورداستفاده برای تزریق اشاره نمود.

خونریزی و کبودی

از بارزترین عوارض تزریق ژل می توان به مواردی چون خونریزی، کبودی و تورم اشاره نمود که این موارد خیلی عجیب، غریب و دور از انتظار نیستند، چراکه پس از گذشت مدت زمانی مانند یک تا دو هفته به طور کامل رفع می شوند.

جوش بعد تزریق

گاهی اوقات پس از تزریق ژل، در اطراف ناحیه ای که تزریق ژل اجرا شده است، جوش های ریزودرشتی مشاهده می شوند. در رابطه با این موضوع توصیه می شود که با پزشک مشورت شود و بعلاوه از محلول ها و کرم های مناسب برای رفع کردن این مشکل استفاده شود.

ایجاد زخم در ناحیه ژل

اگر فرایند تزریق ژل به درستی انجام نشود، ممکن است اطراف محل تزریق دچار زخم شود. ژل های تزریقی حاوی اسید هیالورونیک هستند و اگر بیش از احتیاج پوست وارد منافذ آن شوند، فرایند فراوری کلاژن را مختل و درنتیجه پوست را دچار خشکی و زخم می نمایند. در بعضی از موارد، تزریق بیش ازحد این ماده منجر به ناهماهنگی بین کلاژن و الاستین شده و ممکن است فراوری آن ها متوقف شود. این امر موجب خشکی پوست و درنتیجه زخم های عمیق پوستی می شود.

عفونت

از عوارض تزریق ژل می توان به عفونت کردن ناحیه ای که تزریق در آنجا اجرا شده است، اشاره نمود. در بسیاری از مواقع پیش آمده است که فرد تزریق ژل را انجام داده و هیچ مسئله ای در آن لحظه وجود نداشته است؛ اما پس از گذشت مدت زمانی، محل تزریق ژل با عفونت روبرو می شود که گاهی اوقات اندازه عفونت به حدی زیاد می شود که فرد به جراحی احتیاج پیدا می نماید تا عفونت ایجادشده تخلیه شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 تیر 1401 بروزرسانی: 19 تیر 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2039

به "عوارض احتمالی تزریق ژل به لب و سایر نقاط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عوارض احتمالی تزریق ژل به لب و سایر نقاط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید