طرح زمستانی اضطراری انگلیس برای مقابله با خلاء انرژی

به گزارش ورزش من و تو، در میانه کاهش دما و اختلال در عرضه انرژی، شبکه ملی برق انگلیس آماده است طرح آزمایشی خود را برای کاهش تقاضای مردم و مشاغل آغاز کند.

طرح زمستانی اضطراری انگلیس برای مقابله با خلاء انرژی

اپراتور شبکه برق انگلیس آماده است طرح زمستانی اضطراری خود را پس از افزایش قیمت انرژی، کاهش دما و نگرانی فزاینده در مورد منابع برق فعال کند.

به گزارش گاردین، شبکه ملی برق انگلیس طرح جدیدی در نظر گرفته تا بتواند خلاء عرضه را پر کند. بر اساس این طرح، مشاغل و خانوار هایی که مصرف خود را در زمان اوج تقاضا کاهش داده یا قطع کنند، پاداش دریافت می کنند.

با این حال، متخصصان انرژی نگران هستند با کاهش دما، این طرح کافی نباشد و بر اثر افزایش تقاضا، سیستم های برق کشور همچنان تحت فشار قرار بگیرند.

طرح انعطاف پذیری شبکه ملی برق در آزمایشات مورد استفاده قرار گرفته، اما این اولین باری است که برای کاهش فشار واقعی روی شبکه استفاده می شود.

از سوی دیگر، تحلیلگران و اپراتور های سیستم برق در مصاحبه با فایننشال تایمز نسبت به سناریو های بدتر هشدار داده اند. طی این سناریو ها کشور هایی از جمله انگلیس در صورت قطع کامل گاز وارداتی از روسیه با خاموشی روبرو خواهند شد. کاهش عرضه گاز که برای تولید برق نیز استفاده می شود، با مسائل دیگر سیستم های برق کشور های مختلف از جمله قطعی بی سابقه در راکتور های هسته ای فرانسه همزمان شده است.

در شرایط عادی، فرانسه بزرگترین صادرکننده برق اروپاست، اما اخیراً مجبور شده برای برآورده کردن خواسته های شهروندان خود، صادرات برق به دیگر کشور ها را کاهش دهد. این مسئله می تواند در زمستان مشکل ساز باشد، زیرا انگلیس معمولاً به واردات از کشور هایی مثل فرانسه برای پاسخگویی به اوج تقاضا به ویژه در فصل سرما متکی است.

خبرنگاران بین الملل اروپا و آمریکا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 آذر 1401 بروزرسانی: 13 آذر 1401 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 2123

به "طرح زمستانی اضطراری انگلیس برای مقابله با خلاء انرژی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح زمستانی اضطراری انگلیس برای مقابله با خلاء انرژی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید