شارکی: قصور در دسترس نبودن ورزشکار 2 سال محرومیت خواهد داشت

به گزارش ورزش من و تو، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد ملی مبارزه با دوپینگ ایران، فرزاد شارکی با بیان این مطلب گفت: طبق بند 2.4 از مجموعه مقررات مبارزه با دوپینگ ایران، سه نوبت ثبت اشکال در الزامات Whereabouts تخلف محسوب می شود. وی گوشزد کرد ورزشکارانی که 3 نوبت اشکال در الزامات Whereabouts شامل تلفیقی از غیبت در آدرس ثبت شده(Missed test) یا عدم ثبت آدرس (Filling failure) برای ایشان ثبت شود به مدت 2 سال از کلیه فعالیت های ورزشی محروم خواهند شد.

شارکی: قصور در دسترس نبودن ورزشکار 2 سال محرومیت خواهد داشت

در ادامه با اشاره به اینکه طبق دستورالعمل استاندارد نمونه گیری وادا، ثبت غیبت از تست (Missed test) صرفا بر اساس گزارش افسرکنترل دوپینگ مامور شده برای نمونه گیری اتفاق می افتد، وی اضافه نمود: با آنالیز پروفایل آدامز هر ورزشکار، عدم ثبت محرز می شود. چنانچه تخلف بند 2.4 برای ورزشکار محرز شود مطابق بند 10.3.2 مقررات، ورزشکار برای 2 سال از کلیه فعالیت های ورزشی محروم می شود.

در انتها با اشاره به اختیارات ستاد ملی ایران اعلام کرد در امسال حکم محرومیت 2 ورزشکار که تخلف قصور آنان محرز بود صادر شد، تاکید نمود : قوانین سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ بسیار شفاف، جدی و غیر قابل انعطاف است از این رو توجه کافی به قوانین مبارزه با دوپینگ از سوی فدراسیون های ورزشی، مربیان تیم های ملی، ورزشکاران و کلیه دست اندرکاران ورزش برای پیشگیری از محرومیت های ناخواسته ناشی از سهل انگاری ضروری بنظر می رسد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1875

به "شارکی: قصور در دسترس نبودن ورزشکار 2 سال محرومیت خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شارکی: قصور در دسترس نبودن ورزشکار 2 سال محرومیت خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید