روس ها به فعال شدن مکانیسم ماشه معترضند

به گزارش ورزش من و تو، نماینده روسیه در آژانس از تلاش طرف های برجام برای فعال کردن مکانیسم حل اختلاف (مکانیسم ماشه) انتقاد کرد.

روس ها به فعال شدن مکانیسم ماشه معترضند

به گزارش ورزش من و تو، میخائیل اولیانوف کننده روسیه در سازمان های بین المللی در وین در پیامی توییتری درباره ارجاع عدم پایبندی کشورهای اروپایی به برجام به کمیسیون مشترک برجام توسط نوشت: تروئیکای اروپا و ایران تلاش می کنند از زوایای مختلف مکانیسم ماشه را فعال کنند. این ایده خوبی نیست. به جای [به کار بستن] مکانیسم هایی بی ثمری که به طور بالقوه آسیب زا هستند، شرکای برجام باید باهم همفکری کنند که چگونه می توان توافق هسته ای را که در وضع بسیار بدی است، حفظ کنند.

اظهارات اولیانوف در پی این مطرح می شود که متعاقب اقدام غیرمسئولانه و غیرقانونی سه دولت اروپایی (آلمان، انگلیس و فرانسه) در ارائه پیش نویس قطعنامه در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و همچنین تداوم عدم پایبندی نسبت به تعهدات بین المللی مندرج در برجام و مصوبات کمیسیون مشترک، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران طی نامه ای به جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده برجام، یک بار دیگر موارد عدم پایبندی کشورهای اروپایی را طبق بند 36 برجام به کمیسیون مشترک جهت حل و فصل ارجاع داد.

در نامه وزیر امور خارجه تاکید شده است که هرگونه مداخله در همکاری های پادمانی جاری بین ایران و آژانس مغایر با مفاد برجام بوده و می تواند بر مبانی همکاری های پادمانی موجود تاثیرات منفی داشته باشد.

311312

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1060

به "روس ها به فعال شدن مکانیسم ماشه معترضند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روس ها به فعال شدن مکانیسم ماشه معترضند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید