جمهوری دومینیکن بازیگر مهمی در خلیج فارس است!

به گزارش ورزش من و تو، دیپلمات ارشد روس با بیان اینکه انقضای تحریم تسلیحاتی ایران فقط اجرای قطعنامه 2231 شورای امنیت است، تنها رأی مثبت جمهوری دومینیکن به پیش نویس قطعنامه آمریکا را به سخره گرفت.

جمهوری دومینیکن بازیگر مهمی در خلیج فارس است!

به گزارش خبرنگاران از فارس، در ادامه اظهار نظرهای مقام های روسی در حمایت از خاتمه تحریم تسلیحاتی ایران و مخالفت با درخواست آمریکا برای تمدید این محدودیت ها، میخائیل اولیانوف کننده مسکو در سازمان های بین المللی مستقر در وین به بیان نکته ای در این موضوع پراخت.

اولیانوف بامداد امروز (سه شنبه) در صفحه توئیتر خود نوشت: برخی افراد سعی می کنند که انقضای محدودیت های تجارت تسلیحات (که دیگر به لحاظ قانونی و بالفعل چیزی نیست که به آن تحریم تسلیحاتی می گفتیم) با ایران در هجدهم اکتبر را به نوعی یک فاجعه نشان دهند.

وی در ادامه تاکید کرد: در حقیقت، این فقط به معنای اجرای یکی از بندهای قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل است.

این دیپلمات روس همچنین در پاسخ به ادعای توئیتری مایک گالاگر کننده ایالت ویسکانسین در مجلس کنندگان آمریکا در اتهام زنی به چین و روسیه درخصوص عدم تصویب قطعنامه تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، گفت: فراموش کرده اید که همه چیز فقط درباره چین و روسیه نیست. برای اینکه پیش نویس قطعنامه آمریکایی تصویب می شد، واشنگتن به حداقل 9 رأی موافق نیاز داشت.

اولیانوف ضمن به سخره دریافت تنها رأی مثبتی که آمریکا برای پیش نویس قطعنامه خود به دست آورد، افزود: این [قطعنامه] فقط یک رأی به دست آورد - جمهوری دومینیکن که احتمالا یک بازیگر بزرگ و هم در خلیج فارس است! فکر نمی کنید مشکل از آمریکا است؟

وی پیشتر دلیل شکست خوردن قطعنامه آمریکایی تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را غیرقابل توجیه بودن آن دانسته و گفت این اقدام در تناقض با قطعنامه 2231 شورای امنیت بود.

تلاش های روز جمعه آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل با شکست روبرو شد. پس از آشکار شدن نتایج آرای اعضای شورای امنیت سازمان ملل در عصر جمعه (به وقت نیویورک) معین شد که تنها آمریکا و جمهوری دومینیکن به این قطعنامه رای مثبت داده اند.

انگلیس، فرانسه و آلمان و هشت کشور دیگر شورای امنیت سازمان ملل به این قطعنامه رای ممتنع داده و روسیه و چین نیز با این قطعنامه ابراز مخالفت کردند.

مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا هم بعد از شکست این قطعنامه بیانیه ای صادر کرد و گفت این کشور به تلاش خود برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران ادامه خواهد داد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 14 مهر 1399 بروزرسانی: 14 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1123

به "جمهوری دومینیکن بازیگر مهمی در خلیج فارس است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جمهوری دومینیکن بازیگر مهمی در خلیج فارس است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید