روسیه تفنگدار دریایی سابق آمریکا را به 16 سال زندان محکوم کرد

به گزارش ورزش من و تو، یک رسانه دولتی در روسیه گزارش داده دادگاهی در این کشور تفنگدار دریایی سابق آمریکایی را به جرم جاسوسی به 16 سال زندان محکوم نموده است.

روسیه تفنگدار دریایی سابق آمریکا را به 16 سال زندان محکوم کرد

به گزارش گروه بین الملل ورزش من و تو، دادگاه شهر مسکو امروز (دوشنبه)، پال ولان، تفنگدار دریایی سابق آمریکایی را به جرم جاسوسی به 16 سال زندان محکوم کرد.

به نوشته وبگاه مسکو تایمز، دادگاه شهر مسکو، پال ولان را به دلیل دریافت اطلاعات طبقه بندی شده مجرم شناخت.

این حکم امروز درحالی برای وی صادر شد که او در محوطه نرده کشی شده ای در این دادگاه نشانه ای با عنوان محاکمه جعلی! را به دست داشت.

مسکو تایمز نوشت، وی از رئیس جمهور آمریکا خواسته در این امر دخالت کند.

این وبگاه خبری همچنین نوشت، این دادگاه پشت در های بسته برگزار گردید زیرا پال ولان متهم است که به دنبال به دست آوردن اسرار دولتی بوده است.

دادستان های روسیه پنجم خرداد از دادگاهی در این کشور خواستند ویلان را که متهم به جاسوسی برای این کشور است به تحمل 18 سال حبس محکوم کند.

به نوشته رویترز، ویلان که تابعیت آمریکا، انگلیس، کانادا و ایرلند را دارد، یک سال پیش به اتهام جاسوسی در روسیه بازداشت شده بود.

دولت و رسانه های آمریکا اتهامات مطرح شده علیه این فرد را ساختگی توصیف نموده اند، اما روسیه با تأکید بر اینکه این فرد در حال جاسوسی از این کشور بوده، از جنگ رسانه ای غرب برای فشار به مسکو در این پرونده، انتقاد نموده است.

در سال های گذشته آمریکا تعداد زیادی از اتباع روسیه را به اتهام مشابه بازداشت نموده و یک مجتمع ساختمانی متعلق به روسیه را نیز با ادعای انجام فعالیت جاسوسی از این مرکز، تعطیل نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: manotosport.ir شناسه مطلب: 1040

به "روسیه تفنگدار دریایی سابق آمریکا را به 16 سال زندان محکوم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه تفنگدار دریایی سابق آمریکا را به 16 سال زندان محکوم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید